Rodzina jest dla lwów najważniejsza i to właśnie ona odróżnia je od innych kotów. Lwy nie zajmują się wychowywaniem młodych, robią to ich matki, a głównym zadaniem lwów jest ochrona rodziny i swojego terytorium przed wrogami.

Lwica Rachel urodziła młode w Zoo w Wielkiej Brytanii. Lwica miała już czternaście lat i nie była już młoda, biorąc pod uwagę, że w niewoli lwy żyją do dwudziestu lat, a na wolności średnio dziesięć.

foto: foxsi

Wkrótce lwica zachorowała i zmarła, a obowiązki związane z wychowaniem pięciomiesięcznego synka przejął lew, który miał na imię Wallis.

On, podobnie jak lwica, wylizywał swoje dziecko, a lwiątko, wtulone w miękką grzywę lwa, słodko zasypiało. Lew bardzo dobrze wychowywał swojego syna, ale czasami król zwierząt dawał swojemu dziecku porządne lanie.

foto: foxsi

Pewnego razu, gdy lwiątko oddaliło się na dużą odległość, rodzic wymierzył mu klapsa, po którym maleństwo stało się posłuszne.

Lwiątko lubiło bawić się ogonem swojego taty, a on był wobec niego cierpliwy. Kiedy lwiątko podkradało mięso swojemu tatusiowi, ten się nie gniewał.

Silny rodzic wychował silnego i pewnego siebie lwa.

foto: foxsi

Nierozłączny ojciec lew i jego dorosły syn już od kilku lat zachwycają odwiedzających Zoo swoją zżytą rodziną.

Główne zdjęcie: foxsi