Figury z kamienia, które są porośnięte mchem, ukrywają się w głębi ogrodu i wyglądają jak ze starej, romantycznej bajki. Niestety, takie rzeczy są trudno dostępne, a nowe nie budzą już tak ciekawych emocji i skojarzeń. Istnieje jednak sposób, jak za pomocą prostych narzędzi stworzyć piękne figury w stylu antycznym do ogrodu. Na przykład dynie są łatwe do wykonania - nie wymagają żadnych umiejętności związanych z lepieniem, a efekt jest imponujący!

W zasadzie do stworzenia masy, z którą będziesz pracować, wystarczą piasek, beton i woda. Aby jednak figura była nieco lżejsza, należy użyć torfu ogrodniczego, agroperlitu i betonu w równych proporcjach.

foto: cpykami

Dodawaj stopniowo wodę, mieszając, aż masa będzie miała bardzo gęstą konsystencję.

Masę należy wlewać stopniowo do pończochy lub rajstop, aż do uzyskania pożądanego rozmiaru. Następnie należy zawiązać. Uformuj rękami kulę spłaszczoną na górze i na dole.

foto: cpykami

Teraz należy przewiązać przyszłą dynię, tworząc poszczególne segmenty. Jeśli dynia jest duża, użyj sznurka, jeśli mała, wystarczy mocna gumka. Następnie należy poczekać, aż beton dobrze wyschnie.

foto: cpykami

Po wyschnięciu ostrożnie wyciągnij dynię z rajstopy i usuń brud sztywną szczotką. Jako ogona można użyć kawałka grubego sznura, który należy wcześniej przykleić klejem w odpowiednio oczyszczonym miejscu.

foto: cpykami

Aby uzyskać efekt mchu należy zmielić w blenderze trochę suszonego zielonego mchu naturalnego lub sztucznego. Posmaruj powierzchnię dyni klejem i posyp powstałym w ten sposób zielonym proszkiem.

foto: cpykami

foto: cpykami

Wspaniała dynia do dekoracji ogrodu, ganku i wejścia do domu jest już gotowa!

Główne zdjęcie: cpykami