Często słyszymy o dużych zwierzętach, które wędrują po ziemi, ale trudno sobie wyobrazić, jak wyglądają przy przeciętnym człowieku. Niektóre zwierzęta ważą kilka ton i potrafią zmiażdżyć ludzi w kilka sekund. To niesamowicie ciekawe, jak te zwierzęta prezentuja się w porównywaniu do nas. Od koni, przez wieloryby, po zwierzęta, których nawet nie spodziewasz się zobaczyć na tej liście, te bestie dadzą ci lepsze wyobrażenie o tym, jak duże są przedstawicele królestwa zwierząt w porównaniu z nami.

Konie rasy Clydesdale w porównaniu do człowieka średniego wzrostu

Konie Clydesdale są jedną z największych ras koni i są znane jako rzecznicy reklamy piwa Budweiser. Z reguły są bardzo posłuszne i łatwe do trenowania, mimo że ich rozmiar jest onieśmielający.

foto: kueez.com

Chociaż są ogromne, nie są największą rasą koni. Najbardziej masywnym koniem jest Shire, podobny do Claydesdale, ale nieco większy. Konie te występują głównie w Wielkiej Brytanii i są łatwe do zauważenia ze względu na ich wielkość i ubarwienie.

Kiedy myślisz, że widzisz dorosłego żółwia kajmanowego, ale to tylko dziecko

Wiele osób widziało żółwie kajmanowe w jeziorach i stawach. Jednak zwykle widzimy małe i myślimy, że są w pełni dorosłe. Cóż, świat stał się trochę bardziej przerażający, ponieważ te maluchy nie są nawet bliskie bycia pełnowymiarowymi dorosłymi.

foto: kueez.com

Żółwie kajmanowe to nie tylko najbardziej przerażające zwierzęta, ale także znane są z potężnej siły ukąszeń. Chociaż nie zgłoszono żadnych zgonów z powodu ich ukąszeń, nie zbliżalibyśmy się do tych prehistorycznych potworów.

Ludzie nie doceniają rozmiarów rudawkowatych

Większość ludzi nie zbliża się do nietoperzy, więc nigdy nie dowiemy się, jak duże lub małe naprawdę są. Wygląda jak Batman za dziecka, ale nie lubi być wieszany do góry nogami. Te zwierzęta nie są na darmo nazywane latającymi lisami ze względu na ich rozmiar.

foto: kueez.com

Nietoperze nie wyglądają jak zwierzę, do których chciałbyś się zbliżyć, ale ta dziewczyna wydaje się być szczęśliwa, mogąc pochwalić się swoim przyjacielem. Dobrze, że interesują ich tylko owoce, a nie ludzka krew.

Najstarszy i największy wombat na świecie

Patrick był najstarszym i największym wombatem na świecie. Przeciętny wombat żyje około 15 lat, ale Patrick dożył 32 lat, dwa razy dłużej. Żył pełnią życia i ważył aż 40 kg. Widzisz, jak treser próbuje go podnieść.

foto: kueez.com

Te futrzane stworzenia pochodzą z Australii, a Patricka kochali wszyscy, którzy go spotkali. Większość życia spędził w Ballarat Wildlife Park, aż do swojej śmierci w 2017 roku. Wyglądał jak gigantyczne dziecko, a personel opłakiwał jego stratę.

Największa na świecie salamandra i płaz

Jeśli nie miałeś jeszcze koszmarów o innych zwierzętach z tej listy, ta gigantyczna chińska salamandra może to zmienić. Te przerażająco wyglądające stworzenia są największymi płazami na świecie i czasami pachną jak czarny pieprz. Wydają również dźwięki przypominające dziecięce.

foto: kueez.com

Te salamandry są zagrożone i potrzebują ochrony. W pełni wodny płaz uwielbia skaliste strumienie i wydaje się, że wtapia się w skały.

Lissachatina futica

Gdybyś przypadkiem zobaczył, jak to coś przemyka obok, przestraszyłbyś się na śmierć. Choć nieszkodliwy, wygląda jak z filmu o kosmitach. Te ślimaki rosną powoli przez całe życie i żyją do dziesięciu lat.

foto: kueez.com

Niektórzy trzymają je jako zwierzęta domowe, ale on nie wygląda jak słodki szczeniak. Jego pysk dziwnie przypomina królika. Wiemy, o czym myślisz, i nie, nie miauczą jak ślimak SpongeBoba, Gary.

Ktoś jest głodny

Trzymaj ręce i nogi w łodzi, kiedy płyniesz zobaczyć te krokodyle. Ten stracił łapę w walce, ale to nie znaczy, że jego szczęki stały się mniej potężne. Ten krokodyl walczył z rekinem i stracił łapę.

foto: kueez.com

Ten krokodyl był znany grupom wycieczkowym jako Brutus. Ma wiele blizn po walkach z rekinami i innymi krokodylami. Pewnego dnia utknęła mu winorośl w gardle i brakuje mu kilku zębów, ale to nie powstrzymuje go przed popisywaniem się przed tłumem.

Uwaga: przejście łosi

W niektórych miejscach widok łosia na parkingu w centrum handlowym jest normalny, ale nie dla większości ludzi. Będzie to szokująca scena dla osoby, która nigdy nie spotkała żadnego z tych masywnych zwierząt.

foto: kueez.com

Ten łoś szuka miejsca, w którym mógłby zaparkować swoje poroże, żeby nie ugrzęzł więcej w drzewach. To ciężkie życie, kiedy trzeba chodzić po parkingu i starać się w niczym się nie zaplątać.

Prawdziwy król tygrysów

To okropnie mała butelka jak na dzikiego kota tej wielkości, a on prawdopodobnie będzie chciał czegoś bardziej konkretnego w ciągu kilku minut. Tygrysy syberyjskie z czarnymi paskami i pomarańczowym futrem są wspaniałe, ale nadal są dzikimi kotami.

foto: kueez.com

Niestety tygrys ten żyje w niewoli, a te na wolności rosną jeszcze większe. Są dzikimi drapieżnikami i nie powinny być wystawiane na kontakt z klatkami lub ludźmi gapiącymi się na nie przez cały dzień. Zwierzęta nie były przeznaczone do trzymania w niewoli.

Napompowane płuca konia pokazują, dlaczego konie mogą biec tak szybko i długo

Można śmiało powiedzieć, że ten koń zdecydowanie nie palił. Te płuca są ogromne i są niezbędne, aby konie biegły przez długi czas bez zmęczenia. Trudno sobie uświadomić, o ile większe są organy niektórych zwierząt, aby były bardziej wytrzymałe i szybsze.

foto: kueez.com

Zastanawiamy się, co się stało z koniem, skoro jego płuca wyglądają na zupełnie zdrowe. Chociaż nie jesteśmy weterynarzami, te ciemne plamy mogły spowodować śmierć. Mimo to, to szalone, jak duże są.

Główne zdjęcie: kueez.com