Sekret jest prosty, doświadczeni ogrodnicy na pewno go znają i wykorzystują, a dla początkujących jest to ogromna pomoc. Aby dobrze chrupać, trzeba mieć dobre zbiory. Taniec z tamburynami, wróżby i magia nie pomogą. Po tym, jak zaczęłam stosować drożdże jako nawóz, od razu zauważyliśmy rezultaty.

Na początek należy wziąć pod uwagę okres i sposób podawania drożdży, i tak jak w przypadku wszystkich nawozów, należy przestrzegać dawkowania i odstępów między podaniami: tylko 3 razy w ciągu całego sezonu.

Pierwsze nawożenie: pod koniec pierwszego tygodnia, w 5-6 dniu po zasadzeniu. Jeśli zostały wysiane nasiona, należy zastosować środek po ukazaniu się szóstego liścia. Pomaga to wzmocnić łodygę.

Drugie nawożenie: w momencie pojawienia się pierwszych kwiatów. Drożdże jako nawóz stymulują także powstawanie nowych kwiatów i uodparniają je na choroby.

Trzecie nawożenie: okres więdnięcia. Zwiększa liczbę pąków.

Sposób przygotowania:

Znam dwa sposoby, wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

  1. Rozcieńcz 100 g świeżych drożdży w 1 litrze mleka i pozostaw na około 4 godziny. Następnie rozcieńcz letnią wodą w stosunku 1:10. Spryskaj ogórki za pomocą spryskiwacza.

  2. Rozcieńcz 10 g drożdży instant w 10 litrach ciepłej wody i dodaj 2 łyżki cukru. Następnie zaparzaj przez 4 godziny w ciepłym pomieszczeniu. Przed podlaniem należy rozcieńczyć ciepłą wodę w stosunku 1 do 5, a następnie podlać około 180-200 ml, nie więcej. 1 litr na dorosłą roślinę.

Sekret dobrych zbiorów jest banalnie prosty!

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro