Gdy tylko upały nieco ustąpią, w wielu mieszkaniach pojawiają się krocionogi. Gdy następuje ochłodzenie, strasznie nieprzyjemnie wyglądające stawonogi osiedlają się w domach, które zapewniają im dogodne warunki: wodę, ciepło i ciemne kąty. Warto zauważyć, że krocionogi w domu to problem, z którym można sobie poradzić szybko i w miarę tanio.

Niektórzy twierdzą, że nie warto pozbywać się krocionogów. W końcu to „sprzątacze”, którzy żywią się innymi owadami i nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Niemniej jednak, dzielenie łazienki z tak obrzydliwie wyglądającymi stawonogami nie jest wcale przyjemne.

Krocionóg w domu: czy warto się go pozbyć

Przesądy

Panuje powszechne przekonanie, że nie należy stosować żadnych środków do zwalczania krocionogów. Według jednego z przesądów, krocionogi wskazują, że właściciel domu wkrótce otrzyma wiadomość. Nie wiadomo, czy wiadomość jest dobra, czy zła. Inne przesądy mówią, że krocionóg w domu przepowiada pochmurną, deszczową pogodę. Jeśli zobaczysz krocionoga biegnącego po ścianie, to znaczy, że będzie padało.

Środki ludowe do zwalczania krocionogów

Jeśli nie jesteś osobą przesądną, pozbądź się niechcianych gości w swoim domu stosując jedną z trzech metod:

  1. Aby zastosować pierwszy sposób, wystarczy kwas borowy, który jest dostępny w formie proszku. Wystarczy posypać nim kąty i odpływy, szczeliny i fugi między płytkami w łazience i kuchni. W ten sposób można się pozbyć krocionogów!

  2. Druga metoda polega na zastosowaniu kwasu bornego i żółtka jajka, które należy wymieszać, aby powstała papka. Ten środek wypędzi z Twojego domu zarówno krocionogi jak i karaluchy.

  3. W przypadku trzeciej metody należy uzbroić się w mielony pieprz cayenne. Zapach tej przyprawy sprawi, że szybko i skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnych krocionogów!

Zapobieganie pojawianiu się krocionogów

Istnieje kilka zasad, które pozwolą utrzymać te stawonogi z dala od Twojego domu. Trzymaj się ich, a nie zobaczysz biegających krocionogów w swoim domu.

  1. Istotne jest, aby pozbyć się wilgoci. Usuwanie pleśni jest właściwym rozwiązaniem zarówno dla zapobiegania pojawianiu się krocionogów, jak i dla Twojego zdrowia.

  2. Nie należy dopuszczać do powstawania zastoin wody w pomieszczeniu. Dlatego wietrzenie prania na balkonie jest właściwym podejściem, jeśli nie chcesz widzieć w swojej łazience krocionogów.

  3. Ważne jest, aby utrzymać suchy strych i piwnicę. Te ulubione przez krocionogów miejsca muszą być utrzymywane w czystości.

Nie przeganiaj ich gazetą. To bez sensu. Jeśli pozbędziesz się jednego, zostawisz tłustą plamę na ścianie lub podłodze. W dodatku proces rozmnażania tych stawonogów jest dość szybki i wkrótce przyjdzie jeszcze więcej. Unikaj ich w swoim domu, stosując środki zapobiegawcze. Jeśli już zauważysz niechcianych gości, zastosuj kwas borny lub ostry pieprz cayenne. Dzięki nim efekt będzie stuprocentowy i nie będziesz już więcej męczyć się z nieprzyjemnymi krocionogami.

Główne zdjęcie: sovkusom