Podczas spaceru w pobliżu swojego domu w Kostaryce, mężczyzna zobaczył w trawie niezwykłą rzecz. Myślał, że to kawałek metalu - ale gdy po niego sięgnął, „metal” się poruszył.

Mieszkaniec Kostaryki o imieniu Michael spacerował w pobliżu swojego domu, gdy zauważył w trawie dziwną rzecz. Początkowo myślał, że to coś metalowego - ale kiedy sięgnął po to, by to podnieść, zobaczył, że to się poruszyło i zaczęło pełznąć.

foto: petpop.cc

Okazało się, że mężczyzna natknął się na jednego z najrzadszych chrząszczy - Chrysina limbata. Jest to gatunek chrząszcza skarabeusza, lśniący w słońcu niczym kawałek polerowanego chromu. Dzięki swojemu wyglądowi chrząszcz pozostaje niezauważony w lesie deszczowym, gdzie krople wody lśnią i odbijają promienie słoneczne.

foto: petpop.cc

Mężczyzna postanowił wziąć chrząszcza i gdy tylko owad znalazł się w jego dłoni, przestał się ruszać i udawał martwego. Wtedy Michael mógł przyjrzeć się bliżej temu niesamowitemu stworzeniu: „Uderzyło mnie to, jaki był piękny. Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego” - powiedział mężczyzna.

foto: petpop.cc

Chrząszcze te są obecnie prawdziwą rzadkością. Kiedyś często występowały w Kostaryce, ale w ostatnich latach zaczęły tracić siedliska z powodu pogarszających się warunków, a także przez wędkarzy i kolekcjonerów.

foto: petpop.cc

Główne zdjęcie: petpop.cc