W przyrodzie jest wiele przykładów niespodziewanych przyjaźni zwierząt - i zawsze miło się na to patrzy! Ten uratowany szop i sarenka zostały najlepszymi przyjaciółmi. Poznały się w schronisku dla zwierząt i cudem odnalazły wspólny język.

Nie tak dawno na ulicach Teksasu w Stanach Zjednoczonych znaleziono małego szopa pracza. Przechodnie nie zostawili zwierzęcia w niebezpieczeństwie i powiadomili o tym lokalne centrum ratunkowe „Texas Fawn and Friends”. Choć ośrodek zajmuje się przede wszystkim ratowaniem jeleni, właścicielka, o imieniu Carrie Long, postanowiła wziąć biednego szopa i pomóc mu. Ustaliła, że szop miał około 2-3 tygodni i został porzucony przez matkę.

foto: petpop.cc

Szop otrzymał imię Jasper, a właścicielka schroniska zaczęła się nim opiekować. Maleństwo było zdrowe i aktywne - było karmione zgodnie z wyznaczonym schematem mlekiem z butelki i cały czas otoczone miłością. Gdy Jasper wyzdrowiał, jego opiekunka zapoznała go z głównymi mieszkańcami ośrodka - jeleniami. Od razu zaprzyjaźnił się z nimi wszystkimi i stał się jedynym szopem wśród podopiecznych schroniska.

foto: petpop.cc

Ale Jasper wkrótce zyskał przyjaciółkę, małą sarenkę, której poświęcił znacznie więcej uwagi. Hope straciła matkę, a właścicielka centrum ratunkowego zaopiekowała się zarówno nią, jak i Jasperem. Zwierzęta znalazły wspólny język i zostały najlepszymi przyjaciółmi!

foto: petpop.cc

„Jasper po prostu uwielbia Hope. Gdy tylko ją widzi od razu biegnie, by ją przytulić, pocałować i obdarzyć miłością. Wieczorem zwykle przychodzi do niego sarenka i razem drzemią. To po prostu wzruszający widok. Jest między nimi bardzo silna przyjaźń” - opowiada Carrie, właścicielka schroniska.

foto: petpop.cc

Według kobiety, szop zachowuje się czasem zbyt natrętnie w stosunku do sarenki - ale Hope, jak starsza siostra, cierpliwie traktuje i akceptuje swojego „brata” takim, jakim jest. Carrie często zamieszcza zdjęcia i filmiki z udziałem tej dwójki w mediach społecznościowych - zachwyciły już dziesiątki tysięcy użytkowników. Niedawny filmik, na którym się przytulają, zebrał rekordowe 450 tysięcy wyświetleń.

foto: petpop.cc

Spójrzcie na tę uroczą parę:

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: petpop.cc