Ze wszystkich rodzajów miłości, jakie istnieją, miłość matki jest prawdopodobnie najgłębsza i najsilniejsza. Ta więź między matką a dziećmi jest jak nić łącząca dwa ciała i dwie dusze. Miłość matki jest bezwarunkowa i bezinteresowna.

Kiedy mówimy, że natura jest rozumna, odnosimy się między innymi do więzi między matką a dzieckiem. Instynkt macierzyński pojawia się w chwili, gdy matka dowiaduje się, że w jej łonie powstało życie, a uczucie to narasta przez dziewięć miesięcy ciąży. Matka, choć jeszcze nie widziała swojego dziecka, już czuje, że jest ono najcenniejszym skarbem na świecie.

Matka ma zawsze dużo motywacji, niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdzie.

Wielu z nich musiało zmierzyć się z trudnościami, ale nie poddawały się, bo miały przecież dzieci do wychowania. Wielu musiało zacząć od zera i poświęcić się, by dać swoim dzieciom to, co najlepsze. Były przygotowane i rozumiały, co to znaczy być matką.

Często słyszymy, że „na szacunek trzeba sobie zasłużyć”, że „na miłość trzeba sobie zasłużyć”, ale to nie dotyczy matek.

Miłość matki towarzyszy nam zawsze. To nigdy nie znika. Nigdy nie słabnie.

Matki promieniują bezpieczeństwem i stabilnością. Bez względu na to, co robią dzieci, jakie błędy popełniają, matka zawsze będzie wspierać i chronić swoje dzieci. W niej widzimy przyjaciółkę, obrońcę, pomocnika i osobę potrafiącą kochać swoje dzieci bardziej niż siebie. Ile razy słyszeliśmy historie o matkach, które oddały życie za swoje dzieci?

Matki zawsze będą służyć radą lub pomocą, nie oczekując przy tym uznania czy wdzięczności.

Robią to z polecenia serca. Matki nigdy nie kochają za bardzo.

Ta bezwarunkowa miłość skłania nas do zastanowienia. Czasami wydaje nam się, że rozpieszczamy dzieci naszą troską i czynimy je zbyt wrażliwymi, słabymi i niesamodzielnymi. Te przekonania są absurdalne. Matki nigdy nie powinny ograniczać swojej miłości do dzieci, ale ważne jest, aby zaznaczyć granice i pokazać autorytet.

Dobra matka zapewnia bezpieczeństwo, nie będąc przy tym nadmiernie władczą, daje swoim dzieciom stabilność i pewność siebie.

Ktoś kiedyś powiedział: „Dowiesz się co to znaczy kochać, gdy zostaniesz matką”. I ta osoba się nie myliła. Dziecko to część Twojego serca poza Twoim ciałem.

Główne zdjęcie: turba-urba.org