Poniższe osoby są zupełnie wyjątkowe. Dodatkowo wszystkie one mają coś wspólnego ze sobą. Spójrzcie na pierwsze trzy zdjęcia, a być może zrozumiecie, co czyni je tak wyjątkowymi.

Na pierwszym zdjęciu widać babcię trzymającą w ramionach swojego wnuka. Wygląda na to, że dziecko dopiero co się urodziło.

foto: kakhacke

Ale co może mieć wspólnego z aktorem Peterem Cushingiem, znanym z udziału w „Hammer Horror” i pierwszym filmie „Star Wars”?

foto: kakhacke

W takim razie, co łączy te osoby? Zaraz, coś jest nie tak... Przecież nikt tak nie wygląda, prawda?

Odpowiedź: Nie! Ponieważ ci i kolejni „ludzie” nie są tak naprawdę ludźmi - to bardzo realistyczne rzeźby.

foto: kakhacke

Wystawa „Rzeźby hiperrealistyczne” w Muzeum Sztuk Pięknych w Bilbao w Hiszpanii prezentowała niezwykle imponujące prace artystów z całego świata. Wystawa odbywała się od 7 czerwca do 26 września 2016 roku, po czym rzeźby zostały przeniesione do kilku innych muzeów na świecie.

foto: kakhacke

Na tej wyjątkowej wystawie zwiedzający mogli podziwiać przykładowe prace artystów, którzy najlepiej reprezentują ten trend, od 1973 roku do dnia dzisiejszego. Prekursorami rzeźby hiperrealistycznej byli Amerykanie George Segal, Duane Hanson i John DeAndrea. Ich prace również można zobaczyć na wystawie.

foto: kakhacke

Aby rzeźby były jak najbardziej realistyczne, artyści zwracają szczególną uwagę na detale. Tak jak prawdziwi ludzie, rzeźby mają zmarszczki, worki pod oczami i przebarwienia skóry. Tutaj nie mówimy o idealnym wyglądzie, ale o tym, by rzeźba była jak najbardziej podobna do człowieka.

foto: kakhacke

Rzeźby wykonane są z silikonu, ponieważ bardzo łatwo można z niego uformować dowolny kształt. Silikon jest naprawdę idealny do tego typu prac.

foto: kakhacke

Artyści poświęcają wiele czasu i wysiłku na dopracowanie głowy, twarzy i włosów. Każdy pojedynczy włos wymaga odpowiedniej dbałości i uwagi.

foto: kakhacke

Czy jesteś zdumiony? Nie chce się tylko patrzeć na rzeźby, chce się je również dotknąć. Ciekawe, czy są takie same w dotyku, na jakie wyglądają? Oczywiście jest to zabronione.

foto: kakhacke

Kiedy to zobaczysz, trudno uwierzyć, że nie są to ludzi - to tylko rzeźby. Patrząc na niesamowicie precyzyjne i realistyczne prace, które wykonują ci artyści, będziesz zdumiony.

foto: kakhacke

Główne zdjęcie: kakhacke