Prawie co trzecia osoba na świecie używa dezodorantu - antyperspirantu. Nie każdy jednak wie, że to nie tylko skuteczny antyperspirant, ale także może pomóc w przypadku innych problemów.

Zapobieganie podrażnieniom spowodowanym przez maszynkę do golenia

Golenie okolic bikini często powoduje podrażnienia. Antyperspirant pomaga zapobiegać podrażnieniom i dyskomfortowi. Nałóż go na okolice bikini zaraz po goleniu, aby zachować gładką skórę na dłużej.

Pozbądź się pęcherzy z powodu niewygodnych butów

Z powodu nowych butów często pojawiają się pęcherze na stopach. Stosowanie antyperspirantu zmniejszy pocenie się, dzięki czemu stopom będzie wygodniej.

Zapobieganie nieprzyjemnemu zapachowi stóp

Stopy mają ponad 250 000 gruczołów potowych - więcej niż jakakolwiek inna część ciała. Dokładnie spryskaj swoje stopy dezodorantem. Spryskaj również wnętrze butów.

Pozbądź się potu pod piersiami

Letnie upały powodują nadmierne pocenie się pod biustem. Powoduje to dyskomfort i sprzyja rozwojowi bakterii i wirusów. Aby zapobiec temu problemowi, codziennie stosuj antyperspirant na dolną część klatki piersiowej. W razie potrzeby możesz zastosować podobną technikę do innych części ciała.

Usuń pryszcze

Posmaruj zaskórniki dezodorantem - to oczyści Twoją skórę. Dobrze sprawdza się w tym przypadku antyperspirant w sztyfcie.

Koniec ze zsuwającymi się okularami przeciwsłonecznymi

Dla wielu osób denerwujące jest, gdy okulary przeciwsłoneczne zsuwają się z twarzy z powodu kropel potu w miejscu, gdzie oprawki dotykają twarzy. Posmaruj antyperspirantem oprawki okularów przeciwsłonecznych. Dzięki temu Twoje okulary przeciwsłoneczne będą tam, gdzie powinny być.

Zapobieganie przyklejaniu się włosów

Z tym problemem zmaga się wiele kobiet. W upalne dni włosy momentalnie przyklejają się do ciała. Pot na czole, wzdłuż linii włosów psuje fryzurę i sprawia, że włosy wyglądają na niezadbane. W tym przypadku antyperspirant może być Twoim najlepszym przyjacielem. Szybkie przetarcie skóry wzdłuż linii włosów dezodorantem sprawi, że zapomnisz o tym problemie.

Z łatwością zakładaj jeansy typu skinny

Jeansy typu skinny są bardzo popularne, ale ich zakładanie jest niewygodne i trzeba się mocno wysilić. Możesz ułatwić sobie ten proces, „rysując” po prostu linię dezodorantem od górnej części uda do kostki. Twoja noga będzie się łatwiej ślizgać.

Wypróbuj te wskazówki, nawet jeśli wydają ci się dziwne. Wyniki Cię zaskoczą!

Główne zdjęcie: kakao.im