Na pewno co druga osoba ma w domu kota, a nawet więcej niż jednego. Oczywiście ludzkość na wszystkich kontynentach uwielbia te puszyste mruczki!

Koty to tak słodkie, miłe i łagodne stworzenia, że miliony ludzi marzą o tym, by mieć je w swoich domach. Poza tym koty bardzo dbają o swoją czystość, są pełne wdzięku, dumne i niezależne. Jeśli masz kota i myślisz, że to ty rządzisz w domu, to bardzo się mylisz. W rzeczywistości to on jest szefem, a ty jego pupilem.

Być może nie wiedziałeś, ale każdy kot ma swój niewypowiedziany, ale ogólnie przyjęty w kociej społeczności kodeks zachowania. Jest to kodeks, do którego każdy kot musi się stosować. Sprawdź, czy Twój kot przestrzega wszystkich zasad?

Każdy kot musi chronić ludzi przed kwiatami i innymi roślinami domowymi

Sprawdzą się wszelkie sposoby, jak np. zrzucanie doniczek, zjadanie kwiatów i ich liści, a w skrajny, demonstracyjnie upokarzający sposób: dumne chodzenie do toalety wprost do ziemi, w której rośnie roślina! Czy widzisz, co zrobi twój zwierzak, aby zapewnić ci bezpieczeństwo!

Koty powinny dbać o kondycję człowieka

Ludzie muszą ćwiczyć cały czas. Koty rozrzucają po domu przedmioty, ołówki i długopisy, papier, gumki do włosów i inne rzeczy. Myślałeś, że to tylko gra? Pewnie, że nie!

Kot jest zobowiązany do sprawdzenia lodówki

Zawsze ukrywasz przed nim różne rzeczy. Nie sądzisz, że on się o ciebie martwi? Musi wiedzieć, co jest w środku, dlatego zawsze próbuje się tam zajrzeć.

Koty powinny sprawdzić, czy coś groźnego nie wpełzło pod twoją kołdrę

Dlatego zawsze próbują wskoczyć pod kołdrę: by zaskoczyć przeciwnika i uratować tobie życie!

Koty powinny pomagać ci w zmianie pościeli

Jak można pomóc? To bardzo proste: wejść do poszwy na kołdrę lub pod poduszkę, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Nie pytaj, co może być nie tak. Uwierz mi, że może. W przeciwnym razie kot nie zachowywałby się w ten sposób.

Koty są zobowiązane do tego, by chronić twój sen

Zwłaszcza jeśli widzą, że śni ci się koszmar! Dlatego w środku nocy wskakują na klatkę piersiową lub głowę: chcą cię obudzić, abyś ty, drogi właścicielu, nie był dręczony przez złe sny.

Koty nie muszą być chciwe

Mruczki chcą się podzielić z Tobą wszystkim, co mają. Na przykład kot widzi, że zamarzasz. Pozostawia swoją sierść po całym mieszkaniu, więc możesz z niej zrobić rękawiczki, które zapewnią ci ciepło. Doceń to, jak bardzo o Ciebie dbają!

Koty są zobowiązane do sprawdzenia każdego podejrzanego miejsca w mieszkaniu

Koty to prawdziwi audytorzy: zawsze wszystko sprawdzają. Mówiliśmy już o tym, prawda? Na przykład, możesz zapomnieć zamknąć szufladę lub drzwi szafy. Kot nie może się powstrzymać od sprawdzenia co tam jest. Co jeśli są tam wrogowie?!

Kot jest odpowiedzialny za Twoją nieruchomość

To znaczy, że wszystkie twoje rzeczy są tak naprawdę jego. W tym niezliczone ilości torebek, zakamarków i tak dalej. Kot wszystko musi osobiście odwiedzić i zbadać. On jest właścicielem.

Koty to wspaniałomyślne stworzenia!

Wiedzą, że zawsze jesteś niewyspany, więc śpią za ciebie. Przecież mogli tego nie robić! Po prostu doceń poświęcenie. Potrafisz to zrobić?

Główne zdjęcie: leafclover.land