Mieszkaniec Tajlandii około rok temu znalazł na swoim podwórku nietypową żabę z sześcioma nogami. Od tego czasu, jak twierdzi mężczyzna, żaba przynosi mu ogromne szczęście. Mężczyzna nie chce wypuścić „szczęśliwego” płaza ze swojego podwórka.

50-letni Tajlandczyk Somboon Taukrua rok temu zauważył na swoim podwórku nietypową żabę - miała sześć nóg. Był pod takim wrażeniem płaza, że postanowił go zostawić. Jego studnia stała się nowym „domem” dla żaby. Odkąd znalazł żabę, mężczyzna jest przekonany, że przynosi mu szczęście i powodzenie.

foto: petpop.cc

Według Tajlandczyka przez ten cały rok, odkąd znalazł żabę, ma on wielkie szczęście w hazardzie. To właśnie cyfra sześć przynosi mu szczęście. Mężczyzna wierzy, że to żaba sprawia, że jego życie zmieniło się na lepsze. Mężczyzna opowiada, że płaz zmienia nawet kolor - może być zielony lub złoty.

foto: petpop.cc

Naukowcy uważają, że przyczyną dodatkowych nóg u żab jest infekcja związana z pasożytem ribeiroa. Choroba może zahamować rozwój nóg u niektórych żab i odwrotnie, u innych może rozwinąć się nawet 12 dodatkowych nóg.

foto: petpop.cc

Innym zmutowanym zwierzęciem jest kurczak z czterema nogami, który został zauważony w Tajlandii w lipcu tego roku. Kurczak mieszka na farmie w prowincji Nong Khai i już stał się sławny. Uważa się, że przynosi szczęście wszystkim, którzy go zobaczą.

foto: petpop.cc

foto: petpop.cc

Główne zdjęcie: petpop.cc