Dzięki temu unikniesz przesuszenia i przyspieszenia starzenia się skóry. Przywróci też jędrność Twojej skórze i zlikwiduje przebarwienia!

Możesz eksperymentować z kilkoma ludowymi lub domowymi środkami zaradczymi na suche dłonie, aż znajdziesz ten, który działa najlepiej dla Ciebie. Zamiast jednak kupować drogie kremy czy balsamy, warto stworzyć własny krem nawilżający - to najzdrowsza opcja. Oto kilka bardzo prostych, ale bardzo skutecznych przepisów.

Instrukcja przygotowania idealnego środka do mycia rąk domowej roboty, zwłaszcza dla osób o suchej skórze

Oliwa z oliwek dla suchej skóry

1.Napełnij miskę ciepłą wodą. Do wody dodaj 2 łyżki oliwy z oliwek. Zanurz dłonie w misce na 10-15 minut. Po tym czasie wytrzyj ręce ręcznikiem, pozostawiając je lekko wilgotne. Stosuj 1-2 razy w tygodniu, a zimą 2-4 razy.

Użyj pary, aby nawilżyć swoje dłonie

2.Użycie pary z gorącej wody jest bardzo skuteczne w zwalczaniu przesuszonych dłoni. Nałóż na nie olejek migdałowy. Gdy woda się zagotuje, zdejmij z ognia i potrzymaj dłonie nad wodą. Trzymaj tak długo, jak będzie to wygodne dla Ciebie, a następnie wytrzyj je. Ten skuteczny sposób pomoże Ci zapewnić nawilżenie dłoni na dłużej, a tym samym zapobiegnie wysuszeniu i starzeniu się skóry.

Aloes na suche dłonie

3. Używaj aloesu. Odetnij jeden z liści i wetrzyj sok w skórę, aby ją wygładzić i zmiękczyć. To także świetny środek na oparzenia.

4. Użyj maski z żółtka jajka i oleju roślinnego, aby odżywić i nawilżyć suche dłonie. Pozostaw maseczkę na skórze na 15 do 30 minut, w zależności od stopnia przesuszenia. Zmyj letnią wodą.

5. Pomasuj dłonie mieszanką zmielonej kawy, cukru i oleju roślinnego. Stosuj jako peeling 2-3 razy w tygodniu przed pójściem spać.

6. Zwilż dłonie wodą i, nie wycierając do końca, nałóż na nie cienką warstwę miodu. Odczekaj 5-10 minut i zmyj letnią wodą.

7. Połóż 1 łyżeczkę cukru na dłoniach. Dodaj kilka kropli oleju rycynowego i odrobinę soku z cytryny, aby nawilżyć i wybielić skórę. Pocieraj dłonie przez kilka minut. Opłucz ciepłą wodą i osusz. Stosuj przed położeniem się do łóżka 1-2 razy w tygodniu.

8. Zmiękcz spierzchnięte dłonie, mieszając 1/4 filiżanki mąki kukurydzianej lub skrobi, wodę i ocet jabłkowy, aby uzyskać papkę. Pocieraj dłonie przez 10 minut. Opłucz i osusz.

9. Sok pomidorowy z cytryną może być bardzo skuteczną metodą na to by twoje dłonie nie były przesuszone. Do soku pomidorowego dodaj kilka kropel soku z cytryny i nałóż na dłonie na 5-10 minut. Zmyj ciepłą wodą i nałóż trochę oliwy z oliwek lub oleju migdałowego.

Główne zdjęcie: lime.energy