Przytulanie się jest bardzo przyjemne i ma sporo korzyści. W końcu nie bez powodu mówi się, że „najlepsza odzież dla kobiety – to objęcia”. Działają na nas jak lek, który chroni nas przed stresem. Przytulanie daje nam poczucie bezpieczeństwa, komfortu i miłości. W ten sposób bliscy ludzie wymieniają się energią. Oczywiście bardzo ważne jest to, żeby kobieta i mężczyzna przytulali się do siebie czule. Pragniemy opowiedzieć dlaczego mężczyźni powinni częściej przytulać swoje kobiety.

Kiedy mężczyzna podchodzi cicho od tyłu i przytula swoją kobietę, zamyka krąg - czułości, ciepła, zrozumienia i bezpieczeństwa. W samym centrum znajduje się kobieta - tym samym pokazuje nieświadomie, że jest ona teraz centrum jego wszechświata.

Mężczyzna przytula kobietę i milczy. Kobieta też milczy. Kiedy mężczyzna przytula kobietę, ona w tym momencie zapuszcza korzenie. W tym kręgu czuje się spokojnie i komfortowo.

Te ręce czasem przypominają jej zupełnie inne. Ręce jej ojca. Czuje się jak ta wesoła dziewczynka leżąca w swoim łóżeczku, czekająca aż otworzą się drzwi i wejdzie ukochany tatuś i powie dobranoc. Pochyli się nad jej łóżeczkiem, pocałuje ją i przytuli. Zdarza się, że dziewczyna nie pamięta swojego ojca. Przypomina jego twarz w swoich snach. Ale zawsze pamięta jego ręce. Ciepłe ręce.

Kobieta rodzi się po to, by rodzić dzieci. Na dodatek przez całe swoje życie nieustannie wnosi coś do tego Świata. Dzieci, nowe doświadczenia. Kobieta rodzi Wiosnę, a swoim nastrojem przywołuje Jesień. Na jej zawołanie księżyc wchodzi w fazę pełni, jej uśmiech sprawia, że rano wschodzi słońce. Wszystkie kwiaty świata rosną na Ziemi tylko dzięki niej. Ponieważ, gdyby nie kobieta, nie byłyby one uprawiane i dawane jej w prezencie.

Tak właśnie żyje, rodząc i płonąc, dzieląc się i czasem nie dostając nic w zamian. Ale czasami jej mężczyzna przychodzi cicho od tyłu i przytula swoją kobietę. Czyniąc to, on zamyka swój i jej krąg - czułości, ciepła, zrozumienia i bezpieczeństwa. W samym centrum znajduje się kobieta - tym samym pokazuje nieświadomie, że jest ona teraz centrum jego wszechświata. Mężczyzna przytula kobietę i milczy. Kobieta również milczy.

Kim ona jest teraz, stojąc w centrum tego kręgu? Kobietą czy dziewczyną? Matką czy dzieckiem? Ukochaną czy zakochaną? Cisza, lekki koc niedopowiedzenia, delikatnie okrywa nagie ramiona kobiety, a przed mężczyzną ukrywa wszystkie jej najskrytsze marzenia. Może już nie ukrywa. Przecież on ją teraz tylko przytula, chroni przed światem, gdzie jest tak zimno i chłodno. Tu, w jego ramionach, jest ciepło i przytulnie. Czuje się bezpiecznie i spokojnie. Wszystko to, czego kobieta tak nieświadomie szuka, czeka i na co zawsze ma nadzieję.

Mężczyźni! Zawsze i wszędzie przytulajcie swoje Kobiety. Niech ona będzie w centrum kręgu. Po prostu ją kochaj! Ona tak bardzo tego potrzebuje. Tak samo jak ty…

Główne zdjęcie: lime.energy