Człowiekiem, którego najtrudniej jest nauczyć wybaczać, jesteś ty sam...

Niedawno uświadomiłam sobie, że nie chodzi o to, za kim tęsknisz, tylko o to, by wybrać ludzi, którzy wybierają ciebie. Nie chodzi o to, że niektóre drzwi się zamykają, tylko że w rezultacie otwierają się inne.

Nie chodzi o to, żeby być idealnym, tylko żeby nauczyć się funkcjonować ze swoimi niedoskonałościami. Nie chodzi o to, kto odchodzi, ale o to, kto przychodzi potem i pomaga wszystko poukładać.

I nie chodzi o to, ile razy upadłaś, tylko o to, że potem znowu podnosisz się, mając nowe plany i pomysły.

Uzdrawianie nie musi przebiegać pięknie, a łzy nie czynią cię słabym. Czasami te chwile samotności mogą być konieczne dla twojego osobistego rozwoju.

Wszyscy tęsknimy za niektórymi ludźmi w pewnym momencie naszego życia i nie jest to oznaka naszej słabości, to tylko dowód na to, że naprawdę ich kochamy, nawet gdy nie ma ich w pobliżu.

Nie istnieje żadna rama czasowa dla uzdrowienia. Nie ma miejsca, w którym możesz się znaleźć, ani wersji siebie, którą możesz się stać, aby pozbyć się tego uczucia. Nie można pokonać tego, czego próbuje się uniknąć.

Emocje nie mają logiki, a czasami uczucia ludzi po prostu się zmieniają i nie można nic zrobić, aby to zmienić.

Jedyną prawdziwą rzeczą, którą możesz zrobić, to stać się lepszą wersją siebie i mieć nadzieję, że osoba, której szukasz, nie będzie mogła cię ominąć. Jednak być może będziesz musiała poczekać.

Przekonałam się, że nie można nauczyć kogoś szacunku do siebie, a czasami najtrudniejszym krokiem, jaki musisz zrobić, jest odejście od kogoś, kto nie potrafi cię wesprzeć, gdy tego potrzebujesz. Czasami osoby, których najbardziej się kocha, okazują się być dla nas najbardziej toksyczne, lecz oddalenie się od nich może być bardzo trudne.

Przekonałam się, że jeśli musisz odejść od kogoś, zrób to bez żalu, urazy czy wrogości, ponieważ to właśnie takie odejście ludzie zapamiętają najbardziej.

Czasem trzeba wybaczyć ludziom, którzy nawet nie mają żalu, że cię skrzywdzili. Musisz to zrobić, ponieważ zasługujesz na poczucie spokoju i szczęścia.

Poza tym przekonałam się, że człowiekiem, którego najtrudniej jest nauczyć wybaczać, jesteś ty sam.

Czasami na drodze do lepszej wersji siebie są chwile, kiedy nie zachowujesz się najlepiej, ale nawet wtedy są wokół ciebie ludzie, którzy cię wybierają, kochają i potrzebują. Jednak trzeba pamiętać, że przede wszystkim trzeba wybierać siebie.

Główne zdjęcie: lime.energy