Ta dziewczyna z Australii przyszła na studniówkę i zaskoczyła nie tylko kolegów z klasy, ale i projektantów. Chodzi o to, że licealistka sama uszyła sukienkę, co więcej, ozdobiła ją bardzo nietypowymi i oryginalnymi elementami.

Jessica Collins, tak ma na imię ta kreatywna dziewczyna, postanowiła nieco urozmaicić swoją sukienkę. Wpadła na pomysł, aby dół ozdobić pestkami mango.

Wszystko zaczęło się pewnego dnia, kiedy Jessica pomyślała o pozbyciu się przejrzałych owoców mango. Wychowała się w rodzinie, która posiada całą farmę mango. Wielokrotnie była świadkiem, jak przejrzałe owoce trafiają do śmietnika.

foto: lemurov.net

Licealistka zaczęła więc zbierać pestki z nieprzydatnych owoców, by później wykorzystać je do ozdobienia sukienki. Pestki były do tego idealne ze względu na swój płaski kształt. Po wyschnięciu pestki mienią się w świetle.

foto: lemurov.net

Jessica spędziła nad tym około czterech miesięcy i potrzebowała około siedmiuset pestek. Mimo wszystko, dziewczyna naprawdę czerpała przyjemność z tworzenia i była zadowolona z efektu końcowego. Dodatkowo Jessica w trakcie tworzenia sukienki prowadziła notatki, w których opisywała wszystkie swoje działania i najważniejsze kroki.

foto: lemurov.net

Jessica ma nadzieję, że w ten sposób uda jej się wnieść jakiś wkład do branży modowej. Prowadzi kampanię na rzecz wykorzystania pestek mango do tworzenia włókien tkanin, takich jak np. bawełna. To uzasadniłoby wszystkie liczne koszty wymagane do uprawy mango.

Zresztą Jessica nie aspiruje do bycia projektantką. W przyszłości widzi siebie w zawodzie lekarza.

Główne zdjęcie: lemurov.net