W 2001 roku Luc Besson przedstawił światu niesamowity film – „Wasabi - Hubert zawodowiec”. Film został zapamiętany ze względu na emocjonujące sceny, dramat i dowcipy...

foto: kakao.im

Do tego pojawienie się nowej, nietypowej postaci - młodej, żywiołowej i emocjonalnej Japonki.

Dowiedz się, co się stało z japońską aktorką, jak potoczyło się jej życie i małżeństwo, jak żyje i wygląda teraz.

Droga do Hollywood

foto: kakao.im

Aktorka, która grała Yumi ma w prawdziwym życiu trudne do wymówienia nazwisko - Ryôko Hirosue. Jak łatwo się domyślić, urodziła się i wychowała w Japonii. O ile dla nas jej pojawienie się w „Wasabi - Hubert zawodowiec” było czymś absolutnie nowym i niespodziewanym, o tyle w swojej ojczyźnie dziewczyna była już wschodzącą gwiazdą.

W wieku 14 lat Ryoko wzięła udział w konkursie modelingowym, a od 15 roku życia grała w popularnych japońskich serialach i filmach. Zdjęcia z jej udziałem, jak i sama aktorka, jedno po drugim otrzymywały wszelkiego rodzaju nagrody. „Nowy talent”, „Najlepsza wschodząca aktorka”, „Odkrycie roku” - kariera dziewczyny nabrała tempa, dzięki czemu została zauważona przez samego Luca Bessona.

Wasabi

foto: kakao.im

Zdjęcia do filmu nie były łatwe. Problem polegał na tym, że japońska aktorka nie znała francuskiego. Musiała pilnie uczyć się roli ze słuchu, co wychodziło jej bardzo dobrze.

Krytycy i widzowie zwrócili uwagę na doskonałą grę aktorską Ryoko. Udało jej się połączyć ekspresyjność wieku młodzieńczego z dorosłością. Wielu widzów uważa zresztą, że Ryoko zagrała lepiej niż Jean Reno. Choć moim zdaniem nie można porównywać ich ról.

Nieszczęśliwe małżeństwo

foto: kakao.im

Jednak „Wasabi” nie odniosło sukcesu. Przy budżecie 15 milionów euro, film zarobił zaledwie 10 milionów. Dolarów. Ryoko nadal grała, ale jej nowe role nie były już tak zauważalne. W 2004 roku aktorka wyszła za mąż i urodziła syna.

Szczęście małżeńskie nie trwało jednak zbyt długo - w 2008 roku para rozwiodła się. Pocieszeniem dla aktorki była nowa rola w filmie „Pożegnania”, który zdobył Oscara.

Jak żyje i wygląda teraz

W 2010 roku Ryoko pojechała na Haiti, aby pomóc ofiarom trzęsienia ziemi. Tam poznała koreańskiego piosenkarza i aktora, którego wkrótce poślubiła i urodziła drugie dziecko. Teraz aktorka prawie nie gra w filmah, ale stała się popularną piosenkarką w swojej ojczyźnie.

foto: kakao.im

Wychowuje dwójkę dzieci i jest szczęśliwą mężatką. Możemy tylko powiedzieć „Dziękujemy” jej za wspaniałą rolę Yumi i życzymy dalszych sukcesów!

foto: kakao.im

Główne zdjęcie: kakao.im