Jeśli wierzyć reklamom, zmywarka z łatwością umyje mnóstwo naczyń. Sama zmywam sporą ilość naczyń, ponieważ nie mam zmywarki. Sama też czyszczę piekarnik, przypalone garnki, szoruję i dezynfekuję zlewy i toaletę itd.

Kiedyś robienie tych wszystkich rzeczy zajmowało mi sporo czasu. Nie wystarczało czasu, a wieczorem ze zmęczenia dosłownie padałam z nóg. Ale teraz mam wspaniały środek, który zawsze kupuję w sklepie z artykułami gospodarstwa domowego. Dzięki temu dużo szybciej udaje mi się uporać ze sprzątaniem i ogólnym ogarnięciem domu.

Tabletki do zmywarek oprócz detergentu zawierają dodatkowe substancje, które pomagają dezynfekować powierzchnie, rozpuszczają tłuszcz oraz zapobiegają osadzaniu się kamienia. To znaczy, że każda tabletka ma uniwersalne właściwości i pomoże wykonać kilka czynności niezbędnych do tego, aby doprowadzić do czystości i porządku w domu.

Znajoma zdziwiła się, dlaczego kupuję tabletki do zmywarki, skoro jej nie mam! Opowiedziałam jej o swoich sztuczkach

Zmywa zaschnięte i przypalone zabrudzenia

Aby sprawdzić, jak działa ta magiczna tabletka do zmywarki, przeprowadzam symulację zmywarki w zlewie. Używam nakładki na odpływ, napuszczam ciepłej wody i rozpuszczam w niej tabletkę. Wrzucam wszystkie brudne i przypalone naczynia. Najważniejsze, aby woda całkowicie przykryła zawartość zlewu. Zabrudzenia rozpuszczają się w ciągu 7-10 minut. Pozostaje tylko spłukać wodą.

Drugą tabletkę przetestowałam na piekarniku. Zwilżam ją wodą, czekam aż trochę zmięknie i zaczynam szorować przypalone plamy w piekarniku, na blasze i ruszcie. Najważniejsze jest to, aby nie naciskać zbyt mocno, aby nie porysować powierzchni. Zobaczysz od razu, jak szybko znikają wszystkie plamy.

Dezynfekcja kosza na śmieci

Na dnie są smugi, zacieki i okropnie pachnie. Najwyraźniej mój mąż znowu wyrzucił puszkę z konserwą rybną nie wylewając oleju. Ta puszka leżała przez cały dzień, gdy byłam w pracy. Wystarczy wrzucić tabletkę do wiadra i poczekać aż zawartość się rozpuści. Zazwyczaj wszystkie tabletki mają substancję zapachową i gdy kuchnia wypełni się ładnym zapachem, można umyć wiadro.

Wszystkie plamy i zabrudzenia zniknęły, a kosz pachnie teraz pięknie.

Czyszczenie pralki

Wyciągam szufladkę do proszku i zostawiam w koszu razem z tabletką, aby wyczyścić. Wypłukuję i wkładam z powrotem. Teraz wybieram w pralce krótki program i wkładam do bębna jedynie tabletkę. Niech wszystko w środku wyczyści i zdezynfekuje.

Czyszczenie toalety i umywalki

Zauważam, że biała niegdyś umywalka i toaleta są wyraźnie brudne. Rozcieńczam tabletkę w pojemniku i szoruję wszystkie powierzchnie szczotką. Zostawiam na chwilę i idę napić się herbaty. Zasłużyłam na to. Jak miło jest siedzieć, delektować się herbatą i wiedzieć, że „ktoś” robi twoją pracę. Herbata się skończyła, słodycze też zostały zjedzone. Idę sprawdzić jak wygląda sytuacja w łazience. I tu mnie nie zawiedli. Spłukuję wodą i mam czystą umywalkę i toaletę.

Nie wiem na ile jest to prawdziwe, ale stoły i krzesła przechowywane na zewnątrz na działkach, również można wyczyścić po okresie zimowym za pomocą tych tabletek.

Wrzuć tabletkę do wody i przetrzyj nią meble, usuwając cały brud.

W ciągu kilku godzin będziesz mogła wyczyścić wszystkie zabrudzenia w swoim mieszkaniu. Wystarczy tylko pięć tabletek. Ile wysiłku zaoszczędzisz dzięki temu! Energii również.

Główne zdjęcie: xitrosti.com