W jednej starej żydowskiej przypowieści osioł rolnika wpadł do studni. Podczas gdy rolnik zastanawiał się, co robić, zwierzę godzinami wydawało żałosne dźwięki. W końcu rolnik podjął decyzję. Uznał, że osioł jest już stary, farma go nie potrzebuje, a studnia już dawno wyschła i zaprosił wszystkich sąsiadów do rozwiązania dwóch spraw na raz: zasypania studni i jednocześnie zakopania osła . Wszyscy wzięli swoje łopaty. Osioł natychmiast zrozumiał, co się dzieje, i zaczął głośno krzyczeć. Potem, ku zaskoczeniu wszystkich, ucichł.

Po pewnym czasie rolnik postanowił zobaczyć, co dzieje się poniżej. Był zdumiony tym, co zobaczył. Z każdą grudką ziemi, która spadła mu na plecy, osioł robił coś absolutnie niesamowitego: otrząsał się i stawał na wierzchu upuszczonej ziemi.

Podczas gdy sąsiedzi farmera nadal wrzucali ziemię do studni, za każdym razem zwierzę strząsało ziemię i stawało na wypełnionej ziemią. Bardzo szybko wszyscy byli zaskoczeni, ponieważ zobaczyli, jak osioł wspiął się, przeskoczył krawędź studni i rzucił się jak szalony!

W życiu spotkasz wiele brudu, a za każdym razem los będzie zsyłał ci coraz to nowe porcje. Ilekroć spadnie grudka ziemi, otrząśnij się i wejdź na górę. Każdy z pojawiających się problemów jest okazją do wzniesienia się ponad. Jeśli się nie zatrzymasz i nie poddasz, możesz wydostać się z każdej, nawet najgłębszej studni.

Aby być szczęśliwym, istnieje pięć prostych prawd:

1. Uwolnij swoje serce od urazy - PRZEBACZ ...

2. Uwolnij swój umysł od zmartwień - większość z nich się nie spełnia.

3. Prowadź proste życie i doceniaj to, co masz.

4. Dawaj więcej.

5. Oczekuj mniej.

Życzę Wam, abyście w każdej chwili pamiętali, że każdy „problem” jest kamieniem, którym rzuca w Was życie, ale chodząc po tych kamieniach można przejść przez wzburzony strumień. A to, co postrzegałeś jako „problem”, jest niczym więcej niż budulcem twojego życia.

Miłości i radości dla wszystkich!

Główne zdjęcie: fit4brain.com