Strona internetowa, która gromadzi wyniki testów DNA, pomogła rodzicom odnaleźć ich własną córkę Melissę Highsmith, która została porwana przez swoją nianię kilkadziesiąt lat temu w Teksasie.

foto: lemurov.net

Rodzice dziewczynki w 1971 roku byli bardzo często zajęci pracą i dziewczynka potrzebowała niani - znaleźli opiekunkę w ogłoszeniu zamieszczonym w gazecie. Jednak po kilku dniach spędzonych z dzieckiem, niania porwała dziewczynkę. Przez długi czas żadne służby bezpieczeństwa ani władze nie były w stanie jej namierzyć.

Strona internetowa, która zestawiła zgodność DNA, znalazła krewnych i pomogła odbudować rodzinę, znajdując porwaną córkę.

We wrześniu rodzice kobiety, będącej już w starszym wieku, zostali poinformowani o miejscu jej pobytu. Półtora miesiąca później wszyscy świętowali odrodzenie rodziny. Ekspert poukładał wszystkie elementy wyników badań DNA na miejscu dając do zrozumienia rodzicom, że jest to ich córka. Matka Melisy, Alta Apatenko, myślała, że już nigdy nie zobaczy swojego dziecka.

Po odrodzeniu rodziny Melissa Highsmith zdecydowała się na powtórną ceremonię ślubną, aby jej biologiczny ojciec mógł poprowadzić ją do ołtarza.

Nie ma informacji o dalszym życiu kobiety, która porwała dziewczynkę, ale Melisa przekazała, że kobieta nie ukrywała faktu, że nie jest jej matką.

Według tych informacji policja w Teksasie i inne władze kontynuują sprawę uprowadzenia i badają okoliczności.

Główne zdjęcie: lemurov.net