Decydując się na zakup kociaka lub szczeniaka rasowego, można łatwo dać się oszukać, ponieważ gdy zwierzęta są jeszcze małe, mogą wyglądać bardzo podobnie do siebie.

Zwłaszcza gdy bierzesz zwierzaka z ulicy - mogą czekać cię różne niespodzianki, tak jak w przypadku dziewczyny z Kolumbii, która znalazła uroczego białego kociaka z niebieskimi oczami.

foto: readme.group

Wydarzyło się to w wiosce w Amalfi, w kolumbijskich Andach. Pewna dziewczyna wyszła na spacer i ni stąd ni zowąd znalazła malutkiego kotka. Widać było, że zwierzę potrzebuje pomocy, więc postanowiła go przygarnąć.

Ponieważ maleństwo było słabe, Kolumbijka postanowiła skonsultować się z weterynarzem i wtedy czekała ją niespodzianka.

foto: readme.group

Białe puszyste młode okazało się być dzieckiem jaguarundi. Generalnie takich zwierząt nie spotyka się w kolorze białym, ale ten kotek był wyjątkiem, gdyż był albinosem.

Gdyby nie weterynarz, dziewczyna nie prędko zorientowałaby się, że jej znalezisko to dziecko dzikiego zwierzaka. Jaguarundi jest niewiele większy od kota domowego, ale nie wiadomo, jak zwierzę zachowałoby się wobec swojej nowej pani.

foto: readme.group

Mały biały dziki kot, ważący zaledwie 440 gramów, został umieszczony w rezerwacie, a eksperci dołożyli wszelkich starań, aby się nim dobrze opiekować. Lekarze mieli wątpliwości co do zdrowia małego dzikiego kota, ale na szczęście okazało się, że jest silniejszy niż się spodziewano. Gdy kociak miał 5 miesięcy, zaczął szybko rosnąć i jest teraz większy od swoich krewnych.

foto: readme.group

Obecnie w Kolumbii żyje biały jaguarundi, jedyny w swoim rodzaju. Nadal przebywa w rezerwacie przyrody w Medellín, ponieważ jego wyjątkowy kolor sierści i niebieskie oczy są zbyt wrażliwe na światło, nie pozwolą mu przetrwać na wolności.

foto: readme.group

Światło słoneczne działa szkodliwie na skórę i oczy zwierzęcia, dlatego dla wyjątkowego jaguarundi zbudowano specjalną zagrodę, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo.

Główne zdjęcie: readme.group