Dobry pies

Amerykanka Melissa Amos, która mieszka w New Athens w stanie Illinois, jest właścicielką kilku psów. Ze wszystkich swoich zwierzaków najbardziej kocha Sorshi. Były właściciel znęcał się nad sunią, bił ją i poniżał. Sąsiedzi dowiedzieli się o tym i zgłosili to do odpowiednich osób. W ten sposób Sorshi trafiła do schroniska. Melissa adoptowała ją i dzięki trosce i miłości była w stanie wyleczyć emocjonalne rany Sorshi i ponownie nauczyć ją ufać ludziom.

foto: mimimetr.me

Sorshi tak bardzo przywiązała się do swojej właścicielki, że nie mogła bez niej spać. Po pewnym czasie okazało się, że pies został osobistym psychologiem Melissy. Kobieta cierpiała na ataki paniki, a Sorshi czuła, kiedy to się zaczyna i wtedy zaczynała przytulać się do swojej pani, jednocześnie liżąc jej dłoń. Sorshi chciała, żeby Melissa ją głaskała, aby kobieta mogła przywrócić równowagę psychiczną.

foto: mimimetr.me

Kiedyś zdarzyła się sytuacja, gdy zwierzak uratował życie swojej pani. Stało się to w ostatnich dniach stycznia. Kiedy Melissa i Sorshi przechodziły przez ulicę, kobieta poślizgnęła się i upadła, doznając uszkodzenia kręgosłupa. Z powodu kontuzji nie mogła się podnieść. Pies widząc zbliżający się samochód i zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, zaczął ciągnąć za smycz swoją właścicielkę w kierunku chodnika. Melissa była niesamowicie zaskoczona takim zachowaniem swojego zwierzaka, ponieważ nikt go tego nie uczył.

foto: mimimetr.me

W ten sposób Sorshi uratowała życie swojej ukochanej właścicielce, dziękując jej tym samym za wybranie jej spośród setek innych psów w schronisku.

Główne zdjęcie: mimimetr.me