Buty zamszowe wyglądają bardzo stylowo i pięknie, ale tylko wtedy, gdy są czyste i zadbane. Buty wykonane z tak delikatnego materiału jak zamsz wymagają specjalnej pielęgnacji, a nie tylko zwykłego mycia pod wodą. Jeśli na butach zamszowych pojawiły się plamy, zwykłe mycie w tym nie pomoże. Wystarczy 6 kroków, aby przywrócić swojej ulubionej parze butów piękny wygląd. Wykonaj te proste kroki, a Twoje buty będą wyglądać wspaniale.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest użycie szczotki. Do zamszu użyj szczotki z dość miękkimi włoskami. Delikatnie wyszczotkuj zabrudzone miejsca w jednym kierunku, aby je oczyścić. Pomoże to usunąć brud z włókien, ułatwiając dalsze czyszczenie.

foto: cpykami

Drugi krok

Niezbędnym przedmiotem do butów zamszowych jest specjalna gumka. Gumka nadaje się do uporczywych i trudnych plam. Pocieraj plamę gumką, naciskając dość mocno. W niektórych przypadkach plama może zniknąć, jeśli nie, przejdź do kolejnego, trzeciego kroku.

foto: cpykami

Trzeci krok

Zwilż miękką tkaninę białym octem i pocieraj miejsce zabrudzenia. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia. Po całkowitym wyschnięciu usuń resztki brudu za pomocą szczotki.

foto: cpykami

Czwarty krok

Użycie brzytwy może poprawić wygląd Twoich zamszowych butów. Po użyciu brzytwy weź miękką szczotkę i wyczyść buty.

foto: cpykami

Piąty krok

Po usunięciu plam i trudnych zabrudzeń przetrzyj całą powierzchnię buta ściereczką nasączoną białym octem. Po wyschnięciu octu wyczyść buty szczotką.

foto: cpykami

Szósty krok

Pamiętaj, aby zawsze używać sprayu ochronnego do swoich zamszowych butów. Spray ma właściwości odpychające brud i wodę, co jest bardzo ważne przy pielęgnacji zamszu.

foto: cpykami

Stosując się do tych prostych wskazówek, nie tylko sprawisz, że Twoje buty z zamszu będą wyglądały zupełnie inaczej, ale także znacznie przedłużysz ich żywotność.

Główne zdjęcie: cpykami