Jedną z najpopularniejszych ozdób sylwestrowych był i nadal jest wieniec świąteczny. Można go wykorzystać nie tylko do dekoracji drzwi, ale także do ozdobienia ściany lub okna, postawienia na stole ze świecami itp. Zrób wieniec świąteczny własnymi rękami - proste zadanie i bardzo fascynujące. Przy użyciu niewielkiej ilości materiałów i odrobiny czasu można wykonać ładną świąteczną dekorację!

foto: cpykami

Przede wszystkim zdecyduj się na łańcuch choinkowy do swojego świątecznego wieńca. Najlepiej wybrać matowy, pozbawiony brokatu. Dla początkujących idealny jest łańcuch w kolorze zielonym, który podobny jest do choinki. Jeśli jednak jesteś dobry w łączeniu różnych kolorów i ozdób, to możesz zrobić wieniec w nietypowym odcieniu.

foto: cpykami

Na przykład, dla białego wieńca świątecznego świetnie się nadają szyszki ozdobne śnieżne (użyj suchego pędzla, aby umieścić trochę farby akrylowej na szyszkach), srebrne i niebieskie dekoracje świąteczne, owoce i białe gałązki ozdobne.

foto: cpykami

Weź karton i wytnij kawałek o pożądanej średnicy (20-30 cm).

foto: cpykami

Za pomocą kleju na gorąco narysuj linię na kartonie, przyklej krawędź łańcucha choinkowego i zacznij owijać cały kawałek. Gdy dojdziesz do końca, przyklej drugi koniec łańcucha do kartonu.

foto: cpykami

Delikatnie rozsuwając łańcuch choinkowy, przyklej szyszki do kartonu.

foto: cpykami

Następnie udekoruj wieniec ozdobami świątecznymi i wszelkimi innymi dekoracjami, które Twoim zdaniem będą dobrze pasować.

foto: cpykami

Jaka piękna ozdoba sylwestrowa! Świąteczny wieniec jest już gotowy.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami