Niewiele jest stworzeń na ziemi, które są tak współczujące jak psy. Wydaje się, że zawsze noszą w sercach nadzieję i życzliwość, nawet jeśli same nie zawsze otrzymują taką życzliwość.

Bezdomny szczeniak w Turcji niedawno wykazał się czystością i bezinteresownością, gdy zauważył człowieka w potrzebie i poczuł się zobowiązany mu pomóc.

Bezdomny pies zauważył leżącego na ziemi, zdrętwiałego z bólu mężczyznę i od razu próbował go pocieszyć.

foto: goodlookingnews

Zmartwiony szczeniak podszedł do mężczyzny, obwąchał go, a następnie przytulił, kładąc głowę na jego klatce piersiowej i owijając się wokół niego całym ciałem.

W tym czasie mężczyzna zaczął się uśmiechać i głaskać zakłopotanego, ale szczęśliwego szczeniaka.

foto: goodlookingnews

Jak się okazało, mężczyzna nie odniósł obrażeń. Był to uliczny performer Ertuğrul Sensoy, który odegrał scenę, w której postać spadła z konia i doznała obrażeń.

Najwyraźniej jego występ był na tyle wiarygodny, że współczującemu włóczędze zrobiło mu się żal i chciał mu pomóc.

foto: goodlookingnews

„Poczułem ciepło na twarzy. Na początku myślałem, że zbliża się do mnie mój kolega” – powiedział Ertuğrul Sensoy w wywiadzie.

Kiedy Sensoy zdał sobie sprawę, co się dzieje, nie mógł powstrzymać uśmiechu i podziękował uroczemu szczeniakowi za opiekę nad nim.

foto: goodlookingnews

Szczeniak był uszczęśliwiony, gdy zrozumiał się, że Sensoy ma się dobrze i z radością przyjmował głaskania współpracowników Sensoya, podczas gdy głęboko poruszona publiczność oklaskiwała małego psa za jego wzruszający przejaw współczucia.

foto: goodlookingnews

Po wyjaśnieniu nieporozumienia szczeniak został delikatnie wyprowadzony ze sceny.

Szczeniak został i obserwował sztukę przez chwilę, ale zanim przedstawienie się skończyło, szczeniak odszedł i zniknął.

foto: goodlookingnews

Ale Sensoyowi powiedziano, że szczeniak często kręci się w tym samym miejscu, dlatego jest zdeterminowany, aby ponownie go znaleźć, aby pomóc mu znaleźć kochający dom.

Sensoy nie podda się, dopóki mały szczeniak nie zostanie nagrodzony za swoją dobroć i poczuje się tak bezpieczny i szczęśliwy, jak sprawił, że Sensoy poczuł się w tym momencie.

Wszyscy w Internecie kibicują temu szczeniakowi, aby znalazł swoje szczęście do końca swoich dni. Jeśli ktoś na to zasługuje, to właśnie on.

Główne zdjęcie: goodlookingnews