Na świecie jest tak wiele tajemnic, które zawsze pozostaną nierozwiązane. Zwłaszcza jeśli ludzie sami wszystko komplikują. Niedawno użytkownicy Google Maps zauważyli malutką wyspę Vostok, która wygląda podejrzanie czarno.

Obraz z map cyfrowych jest szczerze mówiąc intrygujący

foto: lemurov.net

Może usterka? Albo zrobiono to celowo, bo np. jest tam tajna baza wojskowa i punkt zbierania UFO, więc Google został poproszony o zamaskowanie zdjęcia. A co? Były już precedensy!

Zdjęcie satelitarne tylko dodaje intrygi

foto: lemurov.net

Czym jest podstępna czerń? Co kryje? To nie może być tak po prostu, to się po prostu nie dzieje! Intryga! Tajemnica! Spiski! A jak dojść do prawdy?

Jeszcze bardziej denerwujące jest to, że na zdjęciu z boku nie ma absolutnie żadnych tajemnic

foto: lemurov.net

Jednak zanim użytkownicy mogli ułożyć spójną teorię inwazji sił nieziemskich, na scenę wkroczyli biolodzy i wszystko zrujnowali. Okazuje się, że rzecz znana jest od dawna, ale nazywa się dużą pisonią. To taka roślina, której nasiona są bardzo lepkie, a pędy ściśle ze sobą splecione – uzyskuje się ciągłe zielone pole.

To nie są czarne, ale ciemnozielone, nieprzeniknione zarośla!

foto: lemurov.net

Pisonia to prawdziwa plaga wszystkich wysp Pacyfiku i nie tylko. Bardzo szkodzi ptakom i małym zwierzętom, które utknęły, nie mogą się wydostać i umierają. A teraz ta podstępna roślina prawie doprowadziła ludzi do szaleństwa!

Główne zdjęcie: lemurov.net