Na Zachodzie co roku istnieje piękna tradycja robienia rodzinnych zdjęć do kartek świątecznych i wręczania ich rodzinie i znajomym. Książę William i księżna Kate pokazali pierwsze kartki świąteczne w nowym statusie.

foto: laykni.com

Wybrali zdjęcie zrobione w okresie letnim w posiadłości Anmer Hall w Norfolk. Ubrani po prostu w dżinsy i koszulę książę i księżniczka spacerują z trójką swoich dzieci: dziewięcioletnim księciem George'em, siedmioletnią księżniczką Charlotte i czteroletnim księciem Louisem.

foto: laykni.com

Zdjęcie wykonał Matt Porteous, fotograf, który robi niesamowite zdjęcia przyrody i rodziny królewskiej. „Miałem przyjemność fotografować księcia i księżniczkę oraz ich dzieci w Norfolk na początku tego roku. To był zaszczyt uchwycić te wyjątkowe rodzinne chwile i jestem zachwycony, że wybrali te zdjęcia na swoją kartkę świąteczną z 2022 roku” - mówi Matt.

foto: laykni.com

Wybór tego zdjęcia nie był jednak przypadkowy. Katastrofalne zmiany klimatu zbierają swoje żniwo w społeczeństwie. W swojej świątecznej kartce rodzina Williama i Kate zwraca się więc z apelem o ochronę i mądre korzystanie z zasobów. Podają przykłady. Kate ma na sobie białą bluzkę marki Mih Jean, którą po raz pierwszy założyła w 2019 roku i od tego czasu wielokrotnie pojawiała się w niej publicznie.

foto: laykni.com

To zdjęcie zawiera kolejne przesłanie o jedności i wsparciu. Rodzice i dzieci na zdjęciu idą ramię w ramię. Cały świat ma kłopoty. Dla brytyjskiej rodziny królewskiej jedność jest również kwestią osobistą, ponieważ opłakują śmierć królowej Elżbiety II, która zmarła we wrześniu 2022 roku i stają przed nowymi wyzwaniami i problemami. Serial dokumentalny Netflixa o księciu Harrym i Meghan Markle jest pełen oskarżeń skierowanych wobec nich.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com