85-letnia babcia wpisała tak interesujące zapytanie w pasku wyszukiwania, że ​​Google nie mógł nie odpowiedzieć na jej zapytanie osobiście!

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad etyką w Internecie? Nie mówimy o umieszczeniu nawiasu zamykającego na końcu każdego zdania, ale o zwykłej uprzejmości. Ale na szczęście ta babcia nam wszystkim o niej przypominała. 85-letnia babcia May Ashworth potrafiła wykazać się wysokimi manierami, wpisując tylko jedno zapytanie.

Historię rozsławił jej 25-letni wnuk Ben John, który otworzył laptopa i znalazł zabawne zapytanie pozostawione przez jego babcię. Ben nie mógł się powstrzymać i zamieścił zdjęcie prośby na swoim Twitterze i ku jego zaskoczeniu, nawet Google zareagował na tę historię.

John ze swoją uprzejmą babcią May Ashworth

foto: misstits.co

„Proszę przetłumaczyć te cyfry rzymskie mcmxcviii, dziękuję” - poprosiła Google May Ashworth.

foto: misstits.co

„Omg, otworzyłem laptopa babci i kiedy ona coś googluje, pisze „proszę” i „dziękuję”. Och, nie mogę.. ”, podpisał to zdjęcie John. Błyskawicznie ta historia zyskała status virala. I nawet brytyjski oddział Google skomentował ten wpis.

“ Kochana Babciu Bena. Mamy nadzieję, że masz się dobrze. Na świecie są miliardy wyszukiwanych haseł, ale Twoje sprawiło, że się uśmiechnęliśmy. Aha, a tak przy okazji, jest to 1998. Dziękuję @Push10Ben.”

Później Ben zapytał swoją babcię, dlaczego pisze „dziękuję” i „proszę”, i jak się okazało, myślała, że ​​to powszechna część internetowej etykiety.

„Zapytałem babcię, dlaczego używa słów „dziękuję ”i„ proszę” i okazało się, że myślała, że ​​gdzieś w centrali Google jest prawdziwa osoba, która odpowiada na zapytania” — powiedział Ben w wywiadzie dla BBC.

Pomyślała, że ​​gdyby była uprzejma i zachowywała się kulturalnie, poszukiwania poszłyby szybciej.

Główne zdjęcie: misstits.co