Oto dlaczego to jest bardzo ważne.

Niesamowita więź między matką a dziećmi nie może być ignorowana. Bliski związek z matką pomaga w pełnym rozwoju osobowości dziecka. Ale więź między matką a synem zasługuje na szczególną uwagę.

Jak więc kochająca matka wpływa na swojego syna?

7.Mniejsze prawdopodobieństwo popełnienia lekkomyślnych czynów.

Kobiety zazwyczaj nie są tak lekkomyślne jak mężczyźni. Są bardziej świadome i ostrożne, nie są skłonne ryzykować swojego zdrowia i życia. Mają tendencję do bycia bardziej praktycznymi i kalkulowania, gdzie doprowadzą ich działania.

To właśnie od matki syn nauczy się, że warto być ostrożnym. Będzie zastanawiał się nad swoimi czynami i nauczy się odpowiedzialności od najmłodszych lat. Z kochającą matką, syn wyrośnie na bardziej odpowiedzialnego i dojrzałego.

6. Większe prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu.

Udowodniono, że synowie, którzy mają silną więź z matką, rozwijają w sobie większe poczucie odpowiedzialności. Mają oni tendencję do bycia dobrymi w tym co robią i mają wyższy wskaźnik osiągnięcia sukcesu.

Przeprowadzono wiele badań, z których wynika, że dziecko dziedziczy inteligencję po matce, co sprawia, że ich więź jest głębsza.

5. Dziedziczność.

To, czego syn nauczy się od swojej matki, przekaże swojemu synowi i/lub córce. Matka nauczy syna cierpliwości, hojności, współczucia, miłości i wielu innych rzeczy. To pozostanie z nim do końca życia, a później przekaże to swoim dzieciom.

4. Mniej uprzedzeń.

W zdominowanym przez mężczyzn świecie istnieje mnóstwo uprzedzeń i stereotypów. Niektóre z nich są tak subtelne, że ludzie nawet nie zdają sobie sprawy, że są uprzedzeniami (na przykład seksistowskie żarty).

Mogą one szybko stać się częścią twojej natury, jeśli nie będziesz ostrożny. Kiedy więź między matką a synem jest głęboka, syn zaczyna dostrzegać, jak te uprzedzenia wpływają na jego matkę i kobiety wokół niego. Uczy się od niej, co jest właściwe, a co niewłaściwe.

3. Lepsze umiejętności komunikacyjne.

W porównaniu z mężczyznami, kobiety są lepsze w wyrażaniu siebie i rozumieniu komunikacji interpersonalnej z innymi. Są dobrymi wzorami do naśladowania, jeśli chodzi o umiejętności komunikacyjne. Kiedy syn ma bliską więź ze swoją matką, ona przekaże mu te cechy.

2. Szacunek i godność.

Syn obserwuje, jak matka reaguje i jak zachowuje się w codziennych sytuacjach. Syn uczy się różnych sposobów radzenia sobie w życiu z nieporozumieniami. Chłopiec rozwija empatię, ponieważ widzi świat z punktu widzenia swojej matki. Kobiety są zazwyczaj bardziej opiekuńcze i pełne szacunku dla starszych, i uczą tego swoich synów.

1.Inteligencja emocjonalna.

Kobiety są zazwyczaj bardziej inteligentne emocjonalnie niż mężczyźni, a ponieważ są one również zazwyczaj głównymi opiekunami dzieci, przekazują to swoim synom.

Są bardziej wrażliwe na emocjonalne samopoczucie swoich dzieci i lepiej reagują na ich emocje. Syn matki, która jest inteligentna emocjonalnie, zwykle uczy się od niej tego. Obserwuje, jak reaguje na otoczenie i uczy się, jak czuć i rozumieć innych. Przez wiele lat uczy się zachowywać jak ona i rozwija własną inteligencję emocjonalną.

A ty masz syna? Czy udało Ci się przekazać mu swoje najlepsze cechy?

Główne zdjęcie: leprechaun.land