Niewidzialna czerwona nić przeznaczenia łączy tych, którzy są sobie przeznaczeni by się spotkać, niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Czy słyszeliście kiedyś, że jeśli jest wam pisane być z kimś, to i tak prędzej czy później spotkacie tę osobę. Istnieje niewidzialna nić, która ciągnie się od jednego serca do drugiego.

Nierzadko zdarza się, że pary rozchodzą się i zakładają nowe rodziny, ale nadal coś ich do siebie ciągnie...

Nie da się uciec przed losem. Ludzi, którzy są sobie przeznaczeni, łączy niewidzialna nić. Zgodnie z powszechnym w Azji przekonaniem, nazywana jest również „czerwoną nicią przeznaczenia”.

Według pewnej legendy z Chin, młody człowiek o imieniu Iko, który wcześnie stracił rodziców, miał pecha w życiu. Ci, których kochał, nie lubili go, a ci, którzy go kochali, nie lubił Iko.

Pewnego dnia podczas podróży spotkał dziwnego staruszka z ogromną torbą. Siedział na stopniach świątyni, czytając przy świetle księżyca „Księgę Umarłych”, napisaną niezrozumiałymi hieroglifami.

Starzec powiedział smutnemu młodzieńcowi, że wszyscy ludzie, którzy są sobie przeznaczeni, są związani czerwoną nicią przeznaczenia. Powiedział Iko, że jego narzeczona ma teraz tylko trzy lata. Dlatego jego poszukiwania miłości nie mają sensu, dopóki ona nie dorośnie.

Iko znalazł dziecko i zdziwił się: była to córka jednookiej kobiety. Dziecko było bardzo brudne. Iko wysłał swojego sługę, aby zabił dziecko. Jednak, choć zranił dziecko w czoło, nie zabił.

Po 14 latach Iko ożenił się z piękną dziewczyną z blizną na czole. Jak się okazało, była to dorosła dziewczyna, którą Iko próbował zabić.

Legenda głosi, że ludzie sobie przeznaczeni mają na kostkach niewidzialną czerwoną nić, która ich łączy. Dla tej niewidzialnej nici nie ma żadnych przeszkód ani okoliczności. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie. Zmniejsza się z dnia na dzień, aż do momentu, gdy spotkają się ludzie, którzy mają być razem.

Nawiasem mówiąc, podobna legenda istnieje w Japonii. Tylko że według ich wersji czerwona nić łączy małe palce ludzi, a nie kostki.

Niewidzialna czerwona nić przeznaczenia łączy tych, którzy są sobie przeznaczeni by się spotkać, niezależnie od czasu, miejsca i okoliczności. Nić jest elastyczna – może się rozciągać w nieskończoność, ale nigdy nie pęknie.

Jak widać, ta nić jest zbliżona do takich określeń jak „bratnia dusza” czy „druga połówka”. Jedyna różnica polega na tym, że możesz nigdy nie spotkać lub przejść obok swojej bratniej duszy, ale czerwona nić prędzej czy później doprowadzi cię do ukochanej osoby.

W końcu jesteście ze sobą dosłownie połączeni. To, że te nici nie są widoczne, nie oznacza, że nie istnieją.

Tak właśnie chodzimy po świecie - połączeni niewidzialnymi czerwonymi nićmi z tymi, których po prostu musimy spotkać. Cokolwiek dzieje się podczas tych lat poszukiwania, staje się ona tak zaplątana, że wydaje się, iż już nigdy nie zostanie rozplątana, i rozciąga się tak, że wydaje się, że zaraz pęknie. Najgorsze jest to, że od czasu do czasu wydaje nam się, że już dawno pękła.

Ale wiedz jedno: czerwona nić przeznaczenia nigdy nie pęknie! Twoja bratnia dusza będzie, w ten czy inny sposób, szukać drogę do ciebie. Nic jej nie zatrzyma ani nie przestraszy.

Nawet jeśli bardzo się różnicie i mieszkacie na różnych kontynentach, to i tak w pewnym momencie się spotkacie. Czerwona nić stanie się tak krótka, że dosłownie „wpadniecie” na siebie. W tym momencie zrozumiesz, że całe życie szukałeś i czekałeś na tę osobę...

Główne zdjęcie: podumay.info