Znany autor Paulo Coelho opowiada, jak zacząć życie od czystej kartki.

Zostaw to, co było, w przeszłości. Nie próbuj trzymać się kurczowo sytuacji czy osoby. Jeśli zbyt długo trzymasz jeden etap życia, nie znajdziesz sensu i szczęścia w nowym etapie.

Możesz oczywiście powiedzieć sobie, że nie zrobisz kolejnego kroku, dopóki nie zrozumiesz, dlaczego coś, co kiedyś wydawało się ważne, już nie jest Ale takie podejście będzie tylko męczyć Ciebie i Twoich bliskich.

Wszystko mija i musimy pozwolić odejść przeszłości, niezależnie od tego, jak trudne to jest.

Wszystko w tym świecie jest odbiciem tego, co dzieje się w naszym sercu. Tylko pozbywając się tych uczuć zrobisz miejsce na nowe doświadczenia.

Pozwól odejść przeszłości. Uwolnij się od niej. Nie zapominaj, że nikt nie jest odporny na niepowodzenia. Ważne jest to, aby iść dalej.

Nie oczekuj niczego w zamian, nie oczekuj, że ktoś doceni twoje starania czy uczucia. Przestań rozmyślać nad tym samym, przestań myśleć o tym, co straciłeś - to tylko niszczy twoje życie.

Nie ma nic bardziej niebezpiecznego niż zaprzeczanie, że związek dobiegł końca, lub ciągłe odkładanie decyzji do czasu, gdy nadejdzie właściwy moment.

Aby zacząć od czystej kartki, trzeba zostawić przeszłość za sobą. Nie z powodu dumy czy słabości, ale po prostu dlatego, że nie pasuje już do Twojego życia. Powiedz sobie, że nie możesz zmienić przeszłości. Tak, brzmi to banalnie, ale jest to niezbędne do zrobienia.

Przestań więc żyć przeszłością, a zacznij żyć teraźniejszością!

Główne zdjęcie: womanhappiness