Niewiele osób wie, że w tym serialu zagrała również jego żona, Berguzar Korel.

Turecki aktor Halit Ergenç znany jest publiczności z roli sułtana Sulejmana z serialu „Wspaniałe stulecie”. Niewiele osób wie, że w tym serialu zagrała również jego żona, Berguzar Korel. Dostała rolę Monici Gritti, córki doża Wenecji.

Poznali się przyszli małżonkowie również na planie filmowym w 2006 roku. Potem zagrali razem w serialu „Tysiąc i jedna noc”. Między Halitem a Korel niemal natychmiast rozpalił się płomień miłości.

foto: storyfox

W sierpniu 2009 roku aktorzy zostali mężem i żoną, a w lutym 2010 roku na świat przyszło ich pierwsze dziecko, Ali. W marcu 2020 roku Korel urodziła drugiego syna. Chłopiec został nazwany Han.

Bergüzar jest o 12 lat młodsza od Ergenç. Urodziła się latem 1982 roku w Stambule. Oboje jej rodzice, Hulyi Darcan i Tanju Korela, są aktorami. W szkole Korel marzyła jednak o karierze sportowej. W młodości grała w siatkówkę.

foto: storyfox

Niemniej jednak po szkole, gdy przyszedł czas na wybór studiów, postanowiła zostać aktorką. Studiowała aktorstwo na Mimar Sinan Fine Arts University. Korel rozpoczęła karierę aktorską w połowie lat 2000. Serial „Tysiąc i jedna noc” był dopiero jej drugim. W sumie Bergüzar wzięła udział w zdjęciach do dziewięciu filmów.

Główne zdjęcie: storyfox