Holly i Dustin Sassquatter to młode małżeństwo, które postanowiło zmienić swoje życie na lepsze. Para zamieniła życie w wygodnym mieszkaniu na życie w autobusie, który samodzielnie wyremontowała i przerobiła. Autobus o powierzchni 20 metrów kwadratowych, który miał stać się rodzinnym gniazdem, został kupiony za 7 tysięcy dolarów.

foto: cpykami

Dla Dustina i Holly przeprojektowanie autobusu było zupełnie nowym doświadczeniem, więc para zmierzyła się z wieloma wyzwaniami. Musieli trzykrotnie rozbierać wewnętrzne ściany autobusu, naprawiać usterki hydrauliczne i elektryczne, wprowadzać zmiany w układzie pomieszczeń i radzić sobie z wieloma innymi problemami. Ale efekt końcowy wart był całego wysiłku.

foto: cpykami

Aby być bliżej natury, para użyła zielonych i brązowych kolorów do pomalowania autobusu. Para zainstalowała również panele słoneczne na dachu, aby wykorzystać przyjazną dla środowiska energię słoneczną.

foto: cpykami

W swoim nowym domu para pomyślała o każdym szczególe. Autobus podzielony jest na strefy. W części dziennej Holly i Dustin ustawili wygodne sofy po obu stronach autobusu, tak aby podczas jedzenia mogli korzystać ze stołu na środku. Wykorzystują też stół do grania w gry planszowe.

foto: cpykami

Po rozłożeniu kanap powstaje łóżko, na którym wygodnie mogą wypoczywać goście, którzy zdecydują się na nocleg. Pod sofami znajduje się również dodatkowa przestrzeń, którą para wykorzystuje do przechowywania kuchennych akcesoriów.

Jednak najważniejszą częścią przerobionego autobusu jest kuchnia, w której znajduje się wszystko, co potrzebne do tworzenia kulinarnych arcydzieł.

foto: cpykami

Holly i Dustinowi udało się nawet zmieścić w kuchni płytę kuchenną, piekarnik, gofrownicę i urządzenie do gotowania na parze. Ściany w kuchni wykonane są z drewnianych palet, a blaty z litego orzecha.

foto: cpykami

W kuchni każdy szczegół został dobrze przemyślany: obok zlewu znajduje się miejsce na środki czystości.

foto: cpykami

Szafki są bardzo pojemne.

foto: cpykami

Na szczególną uwagę zasługują wysuwane półki na przyprawy i oleje.

foto: cpykami

Małżonkowie sprytnie wykorzystali również przestrzeń pod szafkami, wyposażając je w kilka dużych, wysuwanych szuflad.

foto: cpykami

Ze względu na niewielkie rozmiary autobusu, nie było możliwości zmieszczenia w nim prysznica. W małej łazience znajduje się toaleta. Młoda para korzysta z prysznica na świeżym powietrzu.

foto: cpykami

W autobusie jest nawet przytulna sypialnia z dużym łóżkiem, na którym wygodnie mieszczą się Holly, Dustin i dwa koty.

foto: cpykami

Sprytnie wykorzystano również przestrzeń pod łóżkiem oraz wnęki w ścianach, w których znajdują się szafki do przechowywania ubrań.

foto: cpykami

W autobusie znalazło się też miejsce na małe biurko i regał na książki.

foto: cpykami

Pierwsza przebudowa autobusu skłoniła ich do założenia firmy: teraz pomagają innym ludziom przerobić autobusy w przytulne pomieszczenia do zamieszkania. Holly i Dustin nigdy nie żałowali swojej decyzji o zamianie mieszkania na życie w autobusie.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami