Rodziny w Izraelu są zaskakująco silne. W dużej mierze jest to zasługa kobiet, które nie poświęcają się całkowicie rodzinie, ale także budują karierę.

Poniższe pięć przykładów dotyczących priorytetów gospodyń z Izraela tworzy atmosferę wzajemnej troski, szacunku i prawdziwego szczęścia.

Być może inne kobiety również powinny brać z nich przykład!

Sprzątanie razem z rodziną

Wspólne sprzątanie zamienia się w zajęcie łączące bliskich. Ponadto podział obowiązków pomaga kobietom znaleźć czas dla siebie, a jednocześnie nauczyć dzieci ważnych obowiązków domowych.

Zakupy online

Kobiety prawie nie robią zakupów, zwłaszcza w sklepie spożywczym. Zamawiają wszystko za pomocą aplikacji. Dzięki temu nie trzeba męczyć się i nosić ciężkich torebek: wszystko robią profesjonalni kurierzy.

Segregacja odpadów

Segregacja odpadów w Izraelu jest znacznie bardziej rozwinięta niż w innych krajach. Ta świadomość ekologiczna jest czymś, co kobiety z Izraela przekazują swoim dzieciom.

Gotowanie

Z reguły dzieciom w Izraelu nie powierza się obowiązków związanych z gotowaniem. Zamiast tego, wszyscy dorośli w rodzinie muszą gotować. Zazwyczaj nie gotują sami, ale robią to wspólnie: ktoś kroi warzywa, a ktoś inny myje naczynia.

Przekazanie dzieci ojcu na weekend

Weekendy stają się dla kobiet dniami przeznaczonymi na odpoczynek. Ojcowie w Izraelu są zazwyczaj bardzo zaangażowani w wychowanie swojego potomstwa, więc nie mają problemu z niedzielnymi i sobotnimi obowiązkami związanymi z opieką nad dziećmi.

Główne zdjęcie: kakao.im