Podobno picie zbyt dużej ilości kawy jest szkodliwe dla organizmu. Dlaczego więc Grecy piją kawę często, a do tego o każdej porze dnia i słyną z długowieczności? Czy to dlatego, że piją kawę powoli i się cieszą z tego powodu, albo może ze sposobu parzenia? W każdym razie kawa po grecku została uznana za najzdrowszą kawę na świecie, więc nie ma co dodawać poza podzieleniem się niesamowicie prostym przepisem.

Jak zaparzyć kawę po grecku?

Potrzebny jest do tego piasek - można to zrobić w domu, wsypując do starej patelni piasek. Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, możesz po prostu wsypać kawę do garnka lub tygielka i gotować na małym ogniu.

Jak wygląda przepis na kawę po grecku:

Na jedną porcję potrzebujesz: 1 szklankę wody, 1,5 łyżeczki kawy i od 1 do 3 łyżeczek cukru - w zależności od tego, jak słodki ma być Twój napój.

Jak przygotować kawę po grecku:

Kawę wraz z cukrem wsyp do tygielka. Wlej wodę i dokładnie wymieszaj, aż nie pozostanie żadnych grudek. Postaw na kuchenkę i podgrzej, od czasu do czasu mieszając. Ważne jest, aby nie doprowadzić kawy do wrzenia. Napój powinien się podgrzać, a fusy, które będą na górze, powinny zacząć bulgotać. W tym momencie odstaw tygielek i zaczekaj jedną minutę.

Przelej kawę do filiżanki i podaj ze szklanką zimnej wody. Można pić zarówno przed, jak i po posiłku.

Najważniejsze jest to, by cieszyć się napojem, tak jak robią to Grecy: delektować się każdym łykiem.

Główne zdjęcie: kakao.im