Przy życiu w klasie ekonomicznej czas leci szybciej. To czas niepokoju, długów, ciągłego oszczędzania, lęku przed przyszłością, obawy, że stracisz pracę i nie będziesz mógł kupić jedzenia i leków dla siebie i swoich dzieci.

Okres ciężkiej pracy i niepokoju szybciej zżera życie niż szczęśliwy i pełen dobrobytu...

Steve Jobs ciężko zachorował i powiedział coś mądrego. Mawiał, że drogie i tanie zegarki pokazują ten sam czas. Bogactwo jest efemeryczne, życie jest krótkie. Nie trzeba się zbytnio wysilać.

To prawda. Jednak zegary na ulicach również wskazują czas, a bez zegarków można się w ogóle obejść.

Z kolei Steve Jobs chorował w dobrych warunkach. Dość długo żył z poważną diagnozą. Był otoczony opieką i leczony najlepszymi lekami. Natomiast biedny człowiek boi się chorować. Każdy choruje i umiera w ten sam sposób.

Ale w innych warunkach, o czym zapomniał Steve Jobs.

Można całe życie spędzić w klasie ekonomicznej. Pewien filozof powiedział to ze smutkiem. Stał patrząc na dobrze ubrany tłum, który delektował się dobrym jedzeniem i napojami. Mieli piękne domy nad brzegiem morza, limuzyny. Nie mieli nudnej pracy, nie stali i nie zastanawiali się w sklepie, wybierając najtańsze parówki... Do tego mieli drogie zegarki.

Drogie i tanie zegarki pokazują różną godzinę, powiedział ten smutny filozof. Przy życiu w klasie ekonomicznej czas leci szybciej. To czas niepokoju, długów, ciągłego oszczędzania, lęku przed przyszłością, obawy, że stracisz pracę i nie będziesz mógł kupić jedzenia i leków dla siebie i swoich dzieci.

Czas leci szybciej bez możliwości wykorzystania urlopu. Bez pięknych rzeczy czas płynie bardzo szybko. Zegarki plastikowe kradną czas, to wszystko.

Słuchanie osób, które mają niemalże wszystko, nie jest konieczne. Każde życie kończy się prędzej czy później. Ale lepiej jest spędzić życie w bogactwie i szczęście, prawda? Zegarki bogatych ludzi i zegarki biednych pokazują różną godzinę. Z powodu niepokoju i ciężkiej pracy życie płynie znacznie szybciej niż gdy czujesz się szczęśliwy.

Trzeba próbować wydostać się z klasy ekonomicznej. Jeśli nam się to nie udało, powinniśmy pomóc w tym naszym dzieciom i wnukom.

  • Pomoc im w edukacji jest bardzo ważna.

  • Nie należy zapominać o szacunku do siebie. Dziecko powinno mieć szacunek do siebie i nie powinno myśleć o życiu w ubóstwie.

  • Trzeba uczyć dzieci trzeźwego patrzenia na świat i rozumienia jego zasad.

  • Musimy uczyć dzieci, że dobrze gdy masz pieniądze i ładne rzeczy. Można na to zapracować. Nie wszyscy bogaci ludzie są złodziejami. Nie każdy jest złodziejem!

  • Trzeba uczyć dzieci kreatywnego myślenia. Nie bać się myśleć i działać w sposób nietypowy i ambitny. Nie oszczędzać swojego umysłu i swoich możliwości.

  • Musimy nauczyć dzieci szacunku do pieniędzy. Należy nauczyć je zarabiać pieniądze, oszczędzać je, odpowiednio inwestować.

  • Trzeba uczyć dzieci oszczędzania czasu, pieniędzy i zdrowia. Ponieważ te rzeczy są ze sobą powiązane.

Możesz przeżyć swoje życie w klasie ekonomicznej. Można pocieszać się tym, że wszyscy lecimy tym samym samolotem lub płyniemy tym samym statkiem. Co to za różnica, klasa biznes czy ekonomiczna? Lecimy i płyniemy w tym samym kierunku...

Nie ma co kłamać. Luksusowa kabina jest znacznie bardziej komfortowa niż bycie w więzieniu. Drogie piękne rzeczy każdemu się podobają. Radość przedłuża życie, czyni je bardziej spełnionym i przyjemnym. Jeśli przyjdzie czas na zakończenie rejsu, pieniądze pozwalają uniknąć wielu nieszczęść. Takie są zasady. Należy starać się zmienić swoje życie na lepsze.

Jeśli okoliczności nie pozwalają Ci na to, by opuścić klasę ekonomiczną, powinieneś pomóc w tym swoim dzieciom i wnukom. Żeby pogardzać drogim zegarkiem, trzeba go najpierw kupić. I sprawdzić, czy wygodniej jest przebywać w ładnej kabinie...

Główne zdjęcie: podumay.info