Psy ze schroniska potrzebują dużo miłości i wsparcia, podczas gdy czekają na swój nowy dom, a dzieci biorą udział w programie czytania „Friends of the Shelter” i robią wszystko co mogą, aby pomóc nieśmiałym psom w Humane Society of Missouri.

Program czytania „Friends of the Shelter” to wspaniała inicjatywa, która pozwala dzieciom czytać książki zdenerwowanym psom, aby pomóc im stać się bardziej spokojnymi i pewnymi siebie.

foto: goodlookingnews

Dzięki temu, że się im czyta, nieśmiałe psy są w stanie wejść w interakcję z dziećmi. To potrafi uspokoić psów, a wielu zauważyło znaczną poprawę nastroju zwierzaków.

Zanim dzieci będą mogły zacząć czytać psom, przechodzą 10-godzinne szkolenie, które uczy ich, jak wchodzić w interakcje z psami i jak rozpoznać nieśmiałego lub zdenerwowanego psa.

foto: goodlookingnews

Zachęca się je do rozpoznawania nieśmiałych psów i czytania im na głos. Po zakończeniu szkolenia dzieci mogą w każdej chwili wrócić do schroniska i czytać psom, pod warunkiem, że towarzyszy im odpowiedzialna osoba dorosła.

foto: goodlookingnews

Ten program dobrze sprawdza się nie tylko w przypadku psów. Dzieci pracują nad umiejętnością czytania, a także uczą się empatii, współczucia i tego, jak być świadomym uczuć innej osoby. Uczą się widzieć świat z punktu widzenia psa, a zdolność do empatii może pomóc im lepiej komunikować się nie tylko z innymi zwierzętami, a także z innymi ludźmi.

foto: goodlookingnews

To pomaga psom poczuć się znacznie lepiej, co z kolei pomaga im znaleźć nowy dom. Ich nowo odkryta pewność siebie pomaga im być zauważonym przez odwiedzających schronisko i ułatwia im socjalizowanie się z innymi.

foto: goodlookingnews

foto: goodlookingnews

W tym filmiku możesz obejrzeć dzieci w akcji:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: goodlookingnews