Za pomocą kreatywności, nawet stare przybory kuchenne można zmienić w użyteczne i urocze przedmioty. Wystarczy spojrzeć, jak zwykły, stary czajnik zmienia się w oryginalnie zaprojektowaną doniczkę.

Oprócz starego czajnika w projekcie wykorzystano glinę polimerową i farby. Najpierw czajnik należy umyć, w razie potrzeby wyczyścić, a następnie zagruntować.

foto: cpykami

Kolejny krok jest prosty: rozwałkuj cienką warstwę gliny polimerowej. Ten materiał jest wygodny, ponieważ nie zaczyna twardnieć od razu, więc masz czas na to, aby stworzyć dowolny kształt. Najpierw owiń czajniczek, mocno dociskając glinę do powierzchni. W razie potrzeby przytnij, aby zapobiec nawarstwianiu się, i dodaj małe kawałki tam, gdzie chcesz wypełnić luki. Odetnij nadmiar gliny na górze i na dole za pomocą zwykłego noża.

foto: cpykami

Wymyśl domyślny wzór. Zamierzam zmienić czajnik w urokliwy domek.

foto: cpykami

Nadszedł czas na drzwi. Wytnij niepotrzebny kawałek i użyj go do wykonania drzwi. Rozwałkuj, dodając w razie potrzeby odrobinę gliny, następnie przytnij do odpowiedniego rozmiaru i za pomocą szpatułki stwórz fakturę drewna, najpierw rysując podłużne paski. Możesz także użyć zgniecionej folii.

foto: cpykami

Umieść drzwi z powrotem i rozwałkuj cienki pasek, aby uformować otwór drzwiowy. Użyj małych kawałków gliny, aby uformować zawiasy i uchwyt.

foto: cpykami

Z drugiej strony zrób okno.

foto: cpykami

Cienko rozwałkuj glinę, aby stworzyć łodygi roślin pnących.

foto: cpykami

Uformuj liście, następnie umieść je na łodygach w przypadkowej kolejności. Po zastygnięciu gliny pomaluj dom.

foto: cpykami

Pozostaje tylko umieścić w środku kwiaty lub wymyślić coś innego.

foto: cpykami

Główne zdjęcie: cpykami