Wszystko dzieje się w odpowiednim momencie. Niekiedy czekamy i mamy nadzieję na coś, ale życie niszczy nasze marzenia. Rzeczywistość i iluzja to antonimy. Aby oczekiwania nie zamieniły się w rozczarowania i ból, warto całkowicie z nich zrezygnować. Gdy zafiksujemy się na marzeniach, odcinamy się od świata zewnętrznego i pozwalamy, by rządziły nami uczucia.

Niepewność

Zamiast wierzyć, że jeśli się nie zmaterializuje, to „wszystko będzie źle”, lepiej jest być w stanie niepewności. Zabroń sobie marzyć. Nie próbuj kontrolować sytuacji, to może tylko pogorszyć sprawę.

To jest powód, dla którego tak trudno jest przekonać innych do swojego punktu widzenia i przekonać ich do swoich racji. W niepewności jest równowaga. Ten stan pokazuje, że Twoje marzenia i pragnienia nie przeważają nad obawami i lękami.

Pewność siebie

Ważna jest wiara w przyszłość i we własne siły. Kiedy widzimy cel i rozumiemy, dlaczego zmierzamy w jego kierunku, przeszkody stają się mniej przerażające. Można martwić się o wszystko, zatrzymywać się przed każdą przeszkodą, ale czy to doprowadzi do pożądanego rezultatu? Dojdzie do niepowodzeń i pojawią się nowe trudności. Jesteś uwięziony w błędnym kole, z którego nie będzie łatwo się wydostać.

Nie spodziewaj się, że cel sam zostanie osiągnięty. Nie należy też oczekiwać pomocy od innych. Płyń z prądem - to w niektórych sytuacjach słuszne rozwiązanie. Nie licz na prezenty od losu, ale pamiętaj, że może ci się poszczęścić.

Arogancja

Nadmierna pewność siebie rzadko prowadzi do czegoś dobrego. Kiedy jesteśmy pewni, że nasze oczekiwania zostaną spełnione, najczęściej życie karze nas za nadmierną pewność siebie. Dzieje się tak, gdy odkładamy zakup biletu lotniczego na ostatnią chwilę w nadziei, że nie zostanie on kupiony. W końcu nie mamy nic. Obserwacja i brak działania to nie strategia, to głupota.

Przegapienie szansy nie jest warte liczenia na los. Nie udało ci się za pierwszym razem, więc dlaczego życie ma ci dać drugą szansę? Ogólnie rzecz biorąc, arogancja nie jest wyjściem z sytuacji. Lepiej jest być w stanie niepewności, a arogancje zostawić na później.

Myśli

To właśnie myśli wpływają na efekt końcowy. Pamiętaj, że to Ty kontrolujesz swoje myśli, a nie odwrotnie. Myśl pozytywnie, ale nie bujaj się w obłokach. Trudne? Ale to właśnie taki plan działania doprowadzi Cię do upragnionego celu. Myśl, działaj i osiągaj swoje cele.

Główne zdjęcie: esotericblog