Sprawność umysłowa człowieka pogarsza się z wiekiem. Tak jak z wiekiem tracimy atrakcyjność, to mózg z czasem zaczyna gorzej pracować.

To dziwne, gdy jedna osoba, nawet w podeszłym wieku, wykazuje oznaki inteligencji (i to dość wysokiej), a inna zaczyna tracić jasność umysłu w wieku 50 lat.

Oczywiście osoby, które regularnie ćwiczą swój mózg, częściej zaskakują innych umiejętnością rozsądnego i trzeźwego myślenia. Ale gwarancji nie ma, choć szanse na uzyskanie dobrego wyniku znacznie wzrastają.

Dziś postanowiliśmy opowiedzieć o pewnych oznakach, które wyróżniają kobietę o wysokim poziomie inteligencji, nawet po 60 roku życia. Co prawda dotyczy to również mężczyzn. Ale w mniejszym stopniu.

Oznaki inteligencji:

Poczucie humoru

Godne pozazdroszczenia wiedza i jasność umysłu pozwalają jej nie tylko śmiać się z dowcipów innych, ale także wymyślać własne. Jeśli więc kobieta w starszym wieku potrafi rozładować sytuację odpowiednim i zabawnym sformułowaniem, to wszystko jest w porządku z jej sprawnością umysłową. Można wiele powiedzieć o osobie na podstawie jej żartów. Osoba głupia też potrafi żartować, ale często jej żarty wyglądają niestosownie, a czasem nawet krzywdzą i obrażają innych. Niektórzy częściej używają czarnego humoru.

Samokrytyka

Umiejętność śmiać się z siebie to kolejna oznaka osoby, która zachowała trzeźwy umysł nawet w starszym wieku. W końcu z wiekiem ludzie mają tendencję do usprawiedliwiania swoich błędów i patrzą z góry na innych.

Jednak inteligentni ludzie inaczej patrzą na świat. Dlatego nie opierają się na swoim doświadczeniu życiowym podczas kłótni. Faktycznie, dlaczego ktoś miałby coś udowadniać?

Umiejętność słuchania

Wydaje się, że kobiety po 60 roku życia uwielbiają rozmawiać bardziej niż cokolwiek innego na świecie. Takiej kobiecie nie można powierzyć żadnego sekretu, ponieważ go zdradzi. Jednak kobiety o wysokiej inteligencji lubią nie tyle mówić, co słuchać. Do tego uważnie słuchają i nie przerywają. Dopiero później wyrażają swoją opinię.

Sarkazm

Tylko ludzie o niezwykłej inteligencji są w stanie mówić z ironią, a także rozumieć takie wypowiedzi. Czasami dobry sarkazm pozwala nawet na użycie mocnych słów, które nie są akceptowane w dobrym społeczeństwie. W wypowiedzi osoby naprawdę inteligentnej wydają się one jednak właściwe, a nawet konieczne.

Rozmowa z takimi ludźmi to czysta przyjemność. Od razu zdajesz sobie sprawę, że dana osoba ma coś do przekazania, jest interesująca i chcesz ją zapytać o radę. Do wrodzonej inteligencji można dodać doświadczenie życiowe i mądrość, a także odpowiednie podejście do życia.

Różnica jest widoczna gołym okiem, gdy porówna się taką osobę z kimś, kto już dawno przestał się rozwijać. Ktoś, dla kogo informacja z telewizora jest ciekawsza od wszelkich książek i ważniejsza od samodoskonalenia.

Główne zdjęcie: kakao.im