Okazuje się, że nie trzeba prasować ubrań, a piekarnik można łatwo wyczyścić w pół godziny. Nasze lifehacki przydadzą się każdej osobie, kto nie lubi sprzątać, ale chce mieć porządek w domu.

Podpowiadamy, jak nauczyć się sprzątać, abyś mogła na zawsze zapomnieć o generalnych porządkach.

Rozpocznij sprzątanie od górnych półek

Zawsze zaczynaj od góry, kończąc na dole - od sufitu do podłogi. Wytrzyj kurz ze wszystkich powierzchni, w tym lamp stołowych i różnych sprzętów. Ściereczki z mikrofibry mogą zastąpić zwykłe ściereczki: są znacznie skuteczniejsze w pozbywaniu się kurzu i wystarczają na znacznie dłużej.

Umyj podłogę dopiero po odkurzeniu

W przeciwnym razie kurz znów osiądzie. Odkurzać można nie tylko podłogę, ale także listwy przypodłogowe, ściany, meble tapicerowane, a nawet parapety. Najważniejsze jest to, aby używać specjalnych nasadek.

Podczas czyszczenia płyty kuchennej wymieszaj wodę, środek do czyszczenia i sodę oczyszczoną

Powstała mieszanka pomoże Ci wyczyścić piekarnik: rozprowadź i pozostaw na 15 minut. Można też namoczyć przypalone palniki w środku do czyszczenia piekarników na bazie amoniaku: rano będą czyste.

Dodaj ocet jabłkowy do wody, gdy myjesz podłogę

Jest to świetny sposób na pozbycie się sierści zwierząt domowych.

Użyj starych kart plastikowych

Jeśli środki czyszczące nie pomagają, spróbuj pozbyć się brudu np. za pomocą plastikowej karty. Następnie przetrzyj miejsce wilgotną gąbką, aby uniknąć powstawania smug.

Rozcieńcz odrobinę sody oczyszczonej w ciepłej wodzie, gdy myjesz naczynia

Dzięki temu błyskawicznie pozbędziesz się plam. Z kolei aby usunąć kamień, napełnij czajnik wodą, dodaj łyżkę kwasku cytrynowego i gotuj przez pięć minut.

Nie należy wyrzucać siatki, w której sprzedawana była cebula

Zwilż ją wodą i przetrzyj powierzchnię płyty kuchennej - brud zniknie w mgnieniu oka.

Dodaj amoniak do wody, gdy chcesz umyć okna

Wymieszaj amoniak z wodą w stosunku 1:10 i umyj okna ściereczką z mikrofibry.

Podczas prania należy używać tabletek do zmywarki

Jeśli wybielacz nie pomaga, dodaj go do gorącej wody i wymieszaj z proszkiem do prania i pokruszonymi tabletkami do zmywarki. Następnie namocz pranie, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.

Nie należy prasować ubrań od razu po praniu

Dobrze je potrząśnij i powieś, aby wyschły bez zagnieceń. Gdy prześcieradła i poszewki na kołdry są suche, złóż je starannie i schowaj do szafy. Pranie wygładzi się pod własnym ciężarem.

Główne zdjęcie: inmyroom