Urodzenie bliźniąt syjamskich nie jest rzadkością. Niestety, na świecie jest wiele przypadków, które zakończyły się nieszczęśliwie. Takie bliźniaki często nie mają szczęścia. Jednak ten przypadek jest wyjątkowy.

W rodzinie Sabuco na Filipinach urodziły się bliźniaczki Angelica i Angelina. Dziewczynki były połączone klatką piersiową i brzuchem - miały szanse przeżyć, że zostaną rozdzielone. Potrzebne były jednak środki finansowe na operację.

foto: laykni.com

Matka dziewczynek od kilku lat oszczędzała, aby zapewnić im szczęśliwe życie, tym bardziej, że lekarze mówili, że są duże szanse.

foto: laykni.com

Cel został osiągnięty - pieniądze zostały zebrane. Siostry zostały przygotowane do operacji. Uczestniczyło czterdziestu lekarzy, natomiast operacja trwała około 9 godzin. Lekarze musieli również rozdzielić narządy wewnętrzne dziewczynek: wątrobę, żebra, przeponę, klatkę piersiową, a nawet mięśnie brzucha.

foto: laykni.com

Wykonali ciężką pracę. Oczywiście operacja była tylko pierwszym etapem. To, co nastąpiło później, to długi okres rehabilitacji.

foto: laykni.com

Później rodzina przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, żeby przejść rehabilitację. Małe dziewczynki uczą się teraz wszystkiego od nowa. Muszą samodzielnie chodzić i rozwijać się. Lekarze mówią, że za kilka lat dziewczynki będą całkiem zwyczajne i zdrowe. Siostry są bardzo szczęśliwe, że nie są już połączone, choć bardzo się kochają.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com