Pomyśl o szczęściu z bardziej praktycznego punktu widzenia.

Prawie 20 lat temu, podczas wykładu dla Szkoły Biznesu Uniwersytetu Florydy, pewien student zadał Warrenowi Buffettowi pytanie: „Gdybyś mógł zacząć życie od nowa, co byś zrobił, aby być bardziej szczęśliwym?”.

Buffett poradził wówczas studentom, by pomyśleli o szczęściu z bardziej praktycznej perspektywy: żaden człowiek nie może przeżyć życia dwa razy, ale możemy stać się szczęśliwsi, decydując się na pewne zmiany w naszej karierze, celach, finansach, zdrowiu i związkach.

Miliarder powiedział: „Możesz być szczęśliwszy, jeśli spędzisz swoje życie robiąc to, co kochasz. Bądź taki jak ludzie, których lubisz. Osobiście pracuję tylko z ludźmi, których lubię. Jeśli zaproponowano by mi zarobienie 100 milionów dolarów pracując z gościem, który przyprawia mnie o ból głowy, to w życiu bym się nie zgodził”.

Po czym Buffett kontynuował: „Namawiam was do wybrania pracy z powołania. Branie się za pracę, której nie lubicie tylko dlatego, że uważacie, że jest dobra dla waszego CV to szaleństwo”.

Rób to, co lubisz. Brzmi prosto, gdy jesteś multimiliarderem, ale Buffett zawsze robił to, co kochał, na długo zanim osiągnął sukces.

Istnieje wiele wspaniałych powodów, dla których powinieneś skorzystać z rady Buffetta i robić to, co kochasz, w tym między innymi:

1. Więcej możliwości

Ludzie, którzy są zaangażowani w to, co kochają, są bardziej otwarci na możliwości i wszystko, co nowe. Chętnie przyjmują wyzwania i podejmują ryzyko, a gdy spotyka ich porażka, są bardziej odporni i potrafią podnieść się natychmiast po upadku.

2. Dopasowanie do rzeczy, które są dla ciebie ważne.

Robiąc to, co kochasz, dopasowujesz swoją pracę, swoje wartości i rzeczy, które nadają twojemu życiu pasję i znaczenie. To otwiera przed tobą nowe możliwości, pokazując, co jest dla ciebie najważniejsze w życiu osobistym i biznesie.

3. Większa motywacja prowadząca do sukcesu.

Kochanie tego, co robisz, wzmacnia twoją motywację do inwestowania większej ilości czasu w swoją pracę. W pracę, którą chcesz wykonywać, a nie taką, do której jesteś zobowiązany. Pragnienie bycia bardziej produktywnym pochodzi z wewnątrz - z głębokiego wewnętrznego przekonania, że twoje wysiłki zostaną zauważone przez tych, dla których się starasz.

***

Kiedy robisz to, co kochasz, nie czujesz, że jest to praca! I to jest właśnie klucz do prawdziwego szczęścia. Jeśli więc nie wiesz, co lubisz robić i co sprawia ci przyjemność, czas nadrobić zaległości.

Główne zdjęcie: cluber.com.ua