Poznaj Scarlett, bohaterską kotkę, która zaryzykowała życie dla swoich kociąt. Scarlett była bezpańską kotką, kiedy urodziła swoje kocięta w opuszczonym garażu na Brooklynie w Nowym Jorku. 30 marca 1996 r. w tym pomieszczeniu wybuchł straszny pożar, a Scarlett i jej kocięta zostały uwięzione w środku.

Właśnie wtedy matczyny instynkt Scarletta nasilił się do skrajności! Podczas gdy strażacy gasili płomień, zobaczyli Scarlett niosącą swoje kocięta jeden po drugim z płonącego garażu. Scarlett została poważnie poparzona podczas wyciągania kociąt z ognia. Miała oparzone oczy, uszy i łapy płonęły, a futro spalone do skóry.

foto: google

Na zdjęciu widać, w jak złym stanie była kocia mama po uratowaniu swych dzieci z płonącego pomieszczenia.

foto: google

Pomimo jej okropnego stanu wciąż dotykała nosem każdego z kociąt, aby upewnić się, że wszystkie są przy życiu i zdrowe. Nie mogła tego zobaczyć, ponieważ miała ogromne pęcherze na oczach. Po upewnieniu się, że wszystkie kocięta są w porządku, kotka upadła nieprzytomna.

foto: google

Dzięki strażakom cała kocia rodzina trafiła do kliniki dla zwierząt. Po trzech miesiącach spędzonych w klinice organizacja North Shore Animal League zabrała kotkę i jej kocięta i znalazła dla nich wszystkich domy i kochające rodziny.

foto: google

Karen Wellen – kobieta, która sama kiedyś przeżyła wypadek samochodowy i od tego czasu adoptowała zwierzęta potrzebujące szczególnej opieki, postanowiła adoptować Scarlett. Dzięki niej bohaterska matka znalazła kochający dom i przez resztę dni była traktowana jak królowa, i słusznie!

foto: google

Heroiczna odwaga tej kociej mamy jest godna podziwu i wielkiego szacunku. Ludziom należy brać przykład ze zwierząt takich jak Scarlett.

Główne zdjęcie: google.com