Bardzo często można zauważyć pająki w domu. Najbardziej lubią przebywać w ciemnym, ciepłym i wilgotnym miejscu. Bardzo często chowają się pod wanną, toaletą i zlewem. Pająki pojawiają się w brudnych miejscach, a gdy zaczyna się robić chłodniej, zaczynają szukać miejsca, w którym mogłyby się ogrzać. Zazwyczaj pajęczyny pojawiają się za kaloryferami i karniszami. Uwielbiają wilgoć. Lubią miejsca, gdzie są muchy, komary, karaluchy. Lubią żywić się tymi owadami. Pająki mogą pojawiać się również obok chleba, ciastek.

Aby pozbyć się takich sąsiadów, należy zrobić porządek w całym mieszkaniu. Chodzi o dokładne wyczyszczenie narożników, pozbycie się kurzu za meblami, półkami i trudno dostępnymi miejscami. Pajęczyny należy usunąć za pomocą wilgotnej szmatki.

Aby pozbyć się pająków w rogach należy umieścić skórkę z pomarańczy lub cytryny. Można również posiekać orzechy laskowe lub kasztany. Pająki nie przepadają za tym zapachem.

Można użyć mięty pieprzowej, eukaliptusa lub olejku herbacianego. Rozpuść 20 kropli olejków eterycznych w litrze wody. Następnie można spryskać.

Cały pokój można również spryskać wodą z octem.

Owady nie tolerują zapachu wełny owczej lub przędzy.

Można użyć specjalnych sprayów. Podczas przeprowadzania tego typu działań w domu nie mogą przebywać ludzie i zwierzęta. Należy pamiętać również o tym, żeby później przewietrzyć pomieszczenie.

Należy zwrócić uwagę, aby w pomieszczeniu nie było za dużo wilgoci.

Jedynie czarny pająk może ukąsić człowieka. W takim przypadku należy zażyć leki antyhistaminowe i antyseptyki.

Główne zdjęcie: lyubimaya.pro