Szczerze mówiąc, kiedy wyszłam za mąż, nie byłam szczególnie wykwalifikowaną gospodynią kucharską. W domu nikt mnie nie zmuszał do gotowania, a za czasów studenckich zawsze brakowało mi czasu, aby coś przygotować. Szczególnie nie cierpiałam z tego powodu, ale pewnego razu chciałam przygotować wyjątkowego dla mojego męża. Chodziło o kotlety mielone domowej roboty. Wtedy nie miałam pojęcia, od czego mam zacząć. Zdecydowałam się zadzwonić do mojej babci, prosząc o radę w tak ważnej sprawie. Nie miałam kogo innego o to procić. Co więcej, zawsze uwielbiałam kotleciki mielone, które moja babcia przygotowała.

Źródło: takprosto

A potem moja kochana babcia powiedziała mi sekret gotowania w domu pysznych kotletów mielonych. Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą tym wyjątkowym przepisem.

Kotlety domowe z mięsa mielonego

Składniki

  • 700 g mięsa mielonego
  • 1 cebula
  • 150 ml śmietanki
  • 2 kromki chleba
  • 4 łyżki kaszy manny
  • Sól i pieprz do smaku
  • Zielenina
  • Olej roślinny do smażenia

Przygotowanie

Podobały mi się kotlety mojej babci, ponieważ były bardzo soczyste. Sekret kulinarny polega na tym, aby dodawać do farszu dużej ilości cebuli. Więc zaczęłam to uwzględniać. Ale dodawać cebulę trzeba nieco później. Najpierw trzeba zalać śmietanką kromki chleba i trochę poczekać aż chleb przesiąknie.

Źródło: takprosto

Teraz zaczynamy wyrabiać mięso mielone. Do mięsa dodajemy drobno posiekaną cebulę i zieleninę. Uwielbiam zieleninę w dużych ilościach: pietruszkę, koperek, zieloną cebulę. Warto jednak dodawać wszystko do smaku. Potem dodaje semolinę, a następnie namoczony chleb razem ze śmietanką, nawet jeśli kromki chleba nie wchłonęli cały płyn.

Źródło: takprosto

Do mięsa mielonego należy dodać sól i pieprz. Możesz również dodać inne przyprawy, to wszystko jest kwestią smaku. Gdy wszystkie składniki zostały dokładnie wymieszane, trzeba zacząć wyrabiać mięso mielone. Moja babcia zawsze powtarzała, że najważniejszą rzeczą w przygotowaniu kotletów jest dokładne ubicie mielonego mięsa. I miała niewątpliwie rację.

Źródło: takprosto

Po dokonanych już czynnościach, zanim jeszcze przystąpimy do smażenia, należy uformować kotlety z mięsa mielonego. Można je smażyć na patelni lub gotować w piekarniku. Dla dzieci kotlety przygotowuję w multicookierze. Za każdym razem okazują się bardzo smaczne!

Źródło: takprosto

Przyznaję szczerze, że za pierwszym razem, gdy robiłam te kotlety nie były one idealne, jednak mój mąż mnie wtedy pochwalił. Teraz gotuję tylko i wyłącznie według tego przepisu. Kotlety zawsze się udają. Mam nadzieję, że podoba Ci się ten przepis i chcesz się z nim bardziej zaprzyjaźnić!

Czy znasz w czym tkwi sekret idealnych kotletów mielonych? Podziel się z nami w komentarzu!

Główne zdjęcie: takprosto.cc