Syrniki to teraz popularne danie na naszym stole. W naszym kraju większość tej pyszności nie próbowano. Mamy coś podobnego i jest to sernik.

Przygotowanie takiego śniadania jest szybkie, ale każde danie ma swoje tajemnice. Robiłam ciastka serowe i nie wychodziły puszyste, rozlewały się na patelni i nie były tak smaczne jak w restauracji.

Teraz syrniki zawsze się udają. Wszystko dzięki poradom jednego szefa kuchni z restauracji.

Mąż dobrze go zna. Cieszę się, że kiedyś go zaprosiliśmy. Narzekałam, że nie mogę zrobić placków serowych. Dlaczego są takie puszyste, wysokie i pyszne w restauracji? Opowiedział wszystkie sekrety. Chcę się z wami podzielić.

Pierwszą rzeczą do rozważenia jest twaróg. Powinien być suchy i drobnoziarnisty. Jeśli kupuję mokry twaróg, to z góry wyciskam go przez gazę. To właśnie z powodu nadmiaru serwatki w twarogu twaróg „pełznie” na patelni podczas smażenia.

Nie kupuj twarogu do serników, aby zrobić syrniki. Nadaje się tylko do robienia sufletów, zapiekanek i innych wypieków. Najlepiej nadaje się twaróg o zawartości tłuszczu 7-18%. Fajnie byłoby przetrzeć twaróg przez sito.

Więc dodaj 1 jajko do twarogu (500 g). Musisz także dodać cukier (35-45 g). Nie należy dodawać zbyt dużo cukru. Ten składnik (jeśli jest go za dużo) po podgrzaniu zaczyna się topić, a syrniki zaczną się palić.

Następnie dodaj cukier waniliowy (1 łyżeczka). Wszystko dokładnie wymieszaj.

A teraz właśnie ten składnik, który nie pozwoli „opaść” placuszkom serowym. Dodaj 2-3 łyżki kaszy manny. Pozostaw masę na 20 minut. Semolina usuwa nadmiar wilgoci z twarogu, nie powoduje, że masa jest „gumowata” jak z mąką.

Po 20 minutach zaczynamy formować ciastka serowe, jak w restauracji. Będziemy potrzebować mąki. Około 2-4 łyżek.

Na stole z mąką wykładamy masę twarogową i formujemy jedną kiełbasę.

Zrobiłam z małej ilości twarogu (200 g), więc wyszło tylko 3 syrniki.

Biorę jedną część na raz i przekręcam ją obiema rękami, aby wyszło równo. Uderzam ręką od górę i ponownie przekręcam.

Następnie wrzucam na rozgrzaną patelnię z olejem i smażę z 2 stron aż się zarumienią. Zmniejszyć do średniego/małego ognia, aby placki były dobrze wypieczone w środku i nie spaliły się na zewnątrz.

Pyszne syrniki bez sody i mąki! Smacznego i wszystkiego najlepszego!

Główne zdjęcie: souspark.ru