Z wielką radością dzielimy się z Wami przepisem na ciasto czekoladowe. Jest to prawdziwe arcydzieło smaku i piękna. Ciasto przygotowuje się bez mąki, ciasta i jajek, dlatego jest idealne dla wszystkich, którzy nie chcą zawracać sobie głowy pieczeniem.

Ciasto zawsze okazuje się niezwykle smaczne nawet w przypadku początkujących. Jedyną rzeczą, na którą warto zwrócić szczególną uwagę to jakość kupowanych produktów.

foto: takprosto.cc

Warto zauważyć, że trzeba dodawać śmietankę o wysokiej zawartości tłuszczu. Natomiast czekolada musi być gorzka, aby można było poczuć delikatny smak musu, a także smak słodzonego mleka skondensowanego. Rozpuszczalny budyń możesz znaleźć w każdym sklepie spożywczym.

Ciasto czekoladowe bez pieczenia

Niech Cie nie odstrasza przepis z długą listą składników, których potrzebujesz do ciasta: bowiem wszystkie się w nim powtarzają! Proces przygotowania jest bardzo prosty: należy stopić, wymieszać, a następnie wlać do formy.

Składniki na podłoże ciasta

  • 250 g ciastek biszkoptowych
  • 200 g ciemnej czekolady
  • 1/2 szklanki gotowanego mleka skondensowanego
  • 1/2 szklanki śmietanki o zawartości tłuszczu 38%

Składniki do przygotowania musu z mlekiem skondensowanym

  • 500 ml śmietanki o zawartości tłuszczu 38%
  • 1 opakowanie (80 g) budyniu waniliowego
  • 2 łyżki gotowanego mleka skondensowanego

Składniki do przygotowania lukru

  • 150 g gorzkiej czekolady
  • 150 ml śmietanki o zawartości tłuszczu 38%
  • 50 g masła

Przygotowanie

W rondlu połącz składniki na podłoże ciasta: czekoladę, masło, gotowane mleko skondensowane oraz śmietankę. Połóż rondel na ogniu. Rozgrzej trochę, a następnie ciągle mieszając doprowadź do jednorodnej masy.

Zdejmij rondel z ognia, a zatem dodaj niezbyt drobno posiekane ciastka biszkoptowe do lekko wystudzonej masy czekoladowej.

Formy do pieczenia z odpinanym dnem o średnicy 24 centymetrów uprzednio należy wyłożyć pergaminem. Jeśli chcesz uzyskać idealne ciasto, wewnątrz formy umieść plastikowy pierścień do tortów. Jeśli go nie posiadasz, nie jest to żaden problem.

Do formy do pieczenia włóż masę czekoladową z ciastkami biszkoptowymi, a powierzchnię wyrównaj.

foto: takprosto.cc

Teraz przygotowujemy mus z mleka skondensowanego: mieszamy, a następnie ubijamy śmietankę z budyniem. Pod koniec ubijania dodajemy powoli mleko skondensowane.

Umieść mus na podłoże ciasta, wykonaj wygładanie jego warstwy za pomocą silikonowej szpachelki. Ciasto włóż do zamrażarki na około 1 godzinę.

foto: takprosto.cc

Aby zrobić lukier, należy roztopić czekoladę, a takżę masło, a następnie dodać śmietankę i ciągle mieszać aż do uzyskania jednorodnej konsystencji. Masę schłodzić do temperatury pokojowej, a zatem wlać lukier na górną warstwę musu. Teraz należy włożyć ciasto do lodówki, aby lukier się schłodził.

foto: takprosto.cc

Otrzymaliśmy bardzo soczyste, pyszne oraz czekoladowe ciasto. Szczerze mówiąc, nie będę mówił nic o liczeniu kalorii... Jednak uważam, że czasem powinniśmy sobie pozwolić na wyjątkowy deser!

Ten przepis bez wątpienia podbije serce każdego smakosza. Dlatego koniecznie podziel się nim ze znajomymi!

Główne zdjęcie: takprosto.cc