Doskonale wiemy, że większość ludzi nie lubi czyścić toalety. Mamy na to jednak rozwiązanie.

Prosty i naturalny sposób, brzmi zachęcająco?

Czyszczenie toalety jest obowiązkiem każdego z nas. Łazienka to miejsce w domu, gdzie najszybciej rozmnażają się bakterie i wszelkie zarazki.

Dzięki nam masz szanse polubić ten proces. Przedstawiamy wam przede wszystkim prosty i naturalny sposób na czystą toaletę. Bez wydawania ogromnej ilości pieniędzy na środki chemiczne. Te składniki zapewne masz w swojej kuchni.

Składniki:

  • 60 ml soku z cytryny
  • 160 g sody oczyszczonej
  • ½ łyżki stołowej octu
  • 1 łyżka stołowa wody utlenionej
  • 15-20 kropli olejku zapachowego

Przygotowanie:

Do szklanego naczynia wsypać sodę, a następnie dodać sok z cytryny, najlepiej świeżo wyciśnięty. Do drugiego naczynia wlać ocet i dodać do niego wodę utlenioną. Delikatnie zamieszać i rozpocząć przelewanie roztworu do naczynia z sodą. Należy robić to powoli i dokładnie.

Powstała masa powinna być gęsta, a nawet trochę sucha. Za pomocą łyżki oddzielić kilka porcji i zrobić z nich kuleczki. Wyłóż powierzchnię papierem do pieczenia lub zwykłym śniadaniowym i na nim układaj kulki. Najlepiej przygotowywać je wieczorem i zostawić do wyschnięcia na całą noc. Rano będą gotowe do użycia. W celu przechowywania wystarczy przesypać je do szklanego, szczelnie zamykanego słoika.

Do jednego czyszczenia wystarczy jedna kulka. Stosuj tak często, jak tylko potrzebujesz.

Główne zdjęcie: google.com