Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zamykaniem klapy w sedesie?

Pewnie nie, ale jeśli to robisz, to jesteś bezpieczny!

Jeśli natomiast tego nie robisz… lepiej przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego warto zmienić ten nawyk.

Pamiętaj, aby przed spuszczeniem wody zamknąć klapę!

Toaleta to największe skupisko zarazków i bakterii w domu, dlatego trzeba być czujnym! Tego typu zanieczyszczenia mogą być niebezpieczne nawet dla zdrowia człowieka.

Badania na ten temat przeprowadziła firma Initial. Według nich kał ludzki to największe skupisko niebezpiecznych bakterii. W taki sposób można nabawić się nie tylko różnych chorób, ale nawet pasożytów!

Dlatego, jeśli klapa od sedesu przy spuszczaniu wody, jest otwarta, z muszli wydostają się niebezpieczne substancje. Woda, która spuszcza odchody, rozbryzguje dookoła mikroelementy, które są niewidoczne dla ludzkiego oka.

To jak wulkan, tylko pełen bakterii i zarazków. Zarazki mogą osiąść na ręcznikach, kosmetykach, a nawet szczoteczce do zębów!

foto: pl.newsner.com

Nie są to bezpodstawne słowa. Grupa naukowców skrupulatnie prowadziła testy, aż odkryli właśnie to! Pierwsze badania na ten temat pojawiły się już w XX wieku! Były autorstwa doktora Charlesa Gerby. Według nich w powietrzu szczególnie utrzymuje się bakterie E.coli – aż 6 godzin po spłukaniu toalety!

Osad pełny bakterii może osiąść na twoich ręcznikach, kosmetykach, a nawet szczoteczce do zębów

Nie tak trudno zobrazować sobie co dzieje się po spuszczeniu wody. Cząsteczki spadają wszędzie dookoła.

Co więcej, przecież Ty też stoisz obok muszli, a więc wszystkie bakterie i zarazki lądują także na Tobie. A Ty możesz przenieść je dalej na swoich ubraniach i zarazić osoby, które są podane na wirusy i pasożyty.

Dlatego najlepiej stosować się do tych słów:

„Pamiętajcie, aby dokładnie myć ręce, bez pomijania opuszków palców, nadgarstków i kciuków. Przykładajcie do tego dużą uwagę, ponieważ może to uratować czyjeś życie! Jeśli wciąż będziesz mieć wątpliwości co do czystości swoich rąk, możesz użyć mydeł antybakteryjnych, ale dopiero po umyciu rąk mydłem” - tak skomentował badania menadżer firmy Initial.

Główne zdjęcie: pl.newsner.com